15. června 2019 7:40 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Huawei o tři měsíce odkládá uvedení svého ohebného telefonu Mate X

Logo firmy Huawei | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Logo firmy Huawei | foto: Reuters

Hongkong Čínská společnost Huawei odložila uvedení svého ohebného telefonu Mate X na trh o tři měsíce. Firma původně chtěla začít nový přístroj prodávat již tento měsíc, podle mluvčího podniku však zahájení prodeje posunula až na září.

Za jeden z důvodů odkladu firma označila snahu vylepšit kvalitu ohebného displeje nového telefonu. Popřela, že by odklad souvisel s obchodními restrikcemi ze strany Spojených států.

Telefon Mate X by měl soupeřit s ohebným telefonem Galaxy Fold jihokorejské společnosti Samsung Electronics. Ten se měl začít prodávat již v dubnu, firma však jeho uvedení na trh na poslední chvíli odložila na neurčito po zprávách o problémech s displejem.

Americké tajné služby podezírají Huawei ze spolupráce s čínskou rozvědkou, což ale firma dlouhodobě popírá. Spojené státy v polovině května zařadily Huawei na černou listinu, což znamená, že americké podniky potřebují zvláštní povolení, aby mohly čínské firmě dodávat své produkty. Krátce poté však Washington na tři měsíce obchodní restrikce vůči Huawei zmírnil.

Americká společnost Google uvedla, že po uplynutí této tříměsíční lhůty omezí firmě Huawei používání svého operačního systému Android pro chytré telefony.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!