6. června 2019 9:28 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Huawei omezuje zakázky a zhoršila výhled pro smartphony, píší japonská média

Logo firmy Huawei | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Logo firmy Huawei | foto: Reuters

Tokio/Peking Čínská společnost Huawei Technologies začala omezovat či rušit objednávky součástek pro svá telekomunikační zařízení a snížila odhad dodávek svých chytrých telefonů. Informoval o tom japonský list Nikkei. Čínský podnik, který nyní čelí restrikcím ze strany Spojených států, však jeho informace popírá.

Podle listu pokles zakázek od Huawei potvrdil například výrobce čipů Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSMC). Nikkei s odvoláním na zdroje obeznámené se situací rovněž uvedl, že Huawei snížila odhad dodávek chytrých telefonů ve druhém pololetí o 20 až 30 procent.

Mluvčí čínského podniku ve čtvrtek nicméně agentuře Reuters sdělil, že globální výroba Huawei zůstává na běžných úrovních. Dodal, že firma nezměnila svůj cíl pro prodej chytrých telefonů.

Washington minulý měsíc zařadil společnost Huawei na černou listinu, takže americké podniky nyní potřebují zvláštní povolení, aby jí mohly dodávat své produkty. Globální technologické společnosti od té doby omezují své obchodní vztahy s čínským podnikem, píše agentura Reuters.

Huawei je druhým největším výrobcem chytrých telefonů za jihokorejským konkurentem Samsung. Analytici oslovení agenturou Reuters nicméně minulý měsíc uvedli, že odbyt telefonů Huawei by mohl letos v důsledku amerických sankcí klesnout až o čtvrtinu. Nevyloučili ani možnost, že telefony této značky by časem mohly zcela zmizet z mezinárodního trhu.

ČTK