Pátek 6. prosince 2019svátek má Mikuláš 1 °C polojasno Předplatné LN
26. června 2018 12:27 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Hub Ventures odkládá svůj vstup na burzovní trh Start na podzim

Zdeněk Rudolský, výkonný ředitel Hub Ventures a jeden ze zakladatelů... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zdeněk Rudolský, výkonný ředitel Hub Ventures a jeden ze zakladatelů... | foto: Hub Ventures

PRAHA Společnost Hub Ventures, největší provozovatel sdílených pracovních prostorů v zemi, v úterý doručila Burze cenných papírů žádost o pozastavení procesu primární nabídky akcií. Důvodem je doporučení právních poradců společnosti vypracovat dodatek prospektu, který by zohledňoval nedávnou akvizici konkurenční firmy. Hub Ventures tak svůj vstup na trh Start odkládá na podzim tohoto roku.

Záměr vstoupit na burzu firma oznámila loni v říjnu, kdy začaly přípravné práce na primární emisi akcií. Proces úpisu akcií měl začít v úterý.

Start je určen pro rozvíjející se malé a střední české firmy, pro které je cestou, jak se dostat ke kapitálu. Těmto podnikům nabízí možnost získat kapitál přímo od investorů za zjednodušených podmínek. Regulované trhy jsou pro menší firmy prakticky nedostupné kvůli administrativě, která zvyšuje náklady vstupu na burzu.

Společnost si na burzu šla pro nový kapitál 25 až 90 milionů korun. Hub Ventures hodlala nabídnout 26 000 až 66 000 kusů akcií při cenovém rozpětí 960 až 1363 korun za akcii. Mezi nové investory tak mělo být umístěno 11,5 až 24,8 procenta firmy.

Peníze chtěli využít na splacení dluhů a na nové akvizice

Hub Ventures chtěla získané peníze z emise využít z jedné třetiny na splacení akcionářských půjček a ze dvou třetin na plánované akvizice a investice. V roce 2017 dosáhla společnost tržeb 41,4 milionu korun při zisku po zdanění 3,4 milionu korun. V roce 2020 plánuje firma tržby 102,7 milionu korun se ziskem po zdanění 11,8 milionu korun. Rok 2020 by měl být také rokem, za který plánuje společnost vyplatit investorům první dividendy.

Kromě vlastního stolu si mohou zájemci pronajmout i zasedací místnost.
Budova v Praze se skládá z několika částí. Open space je určen pro lidi, kteří...

Hub Ventures se primárně zaměřuje na provoz takzvaných coworkingových center. Pod značkou Impact Hub v Česku nabízí ve třech centrech v Praze, Brně a Ostravě sdílené pracovní prostory, ve kterých poskytuje zázemí lidem na volné noze nebo začínajícím firmám. Aktuálně je brněnský Impact Hub největším v Evropě a celosvětově druhým největším Hubem. Vedle toho skupina provozuje rovněž konzultační společnost a investuje do rozvíjejících se firem a startupů.

Na novém trhu pražské burzy Start se v polovině května v upisovacím 14denním období upsal plný objem akcií společnosti Fillamentum a více než 30 procent emise akcií firmy Prabos Plus.

ČTK