4. března 2011 12:48 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Hudba Supraphonu míří na iTunes a Amazon, zájem z ciziny je velký

Ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto | foto: Shutterstock

PRAHA  Zahraniční zájemci o nahrávky českého hudebního vydavatelství Supraphon již nebudou odkázáni jen na nákup fyzických nosičů. Možná již v létě si budou moci koupit jednotlivé nahrávky v digitálním formátu u největších obchodníků s digitální hudbou jako, jsou iTunes nebo Amazon.

"V průběhu tohoto roku se to realizuje. Možná už v létě. Je to opravdu naše velká priorita," řekla v rozhovoru pro LN ředitelka Supraphonu Iva Milerová. Podle ní se v současné době ladí konkrétní podmínky, za jakých se nahrávky Supraphonu na portálech objeví, ale zájem ze zahraničí je velký.

Supraphon ve spolupráci s ostatními tuzemskými vydavatelstvími dá šanci legálně kupovat digitální hudbu i zákazníkům v Česku. V brzké době by se měl totiž spustit hudební portál MusicJet, kde by zájemci měli mít možnost nejen hudbu poslouchat, ale i nakupovat jednotlivé tituly.

Do projektu jsou kromě vydavatelství zapojeni i dva zatím nejmenovaní podnikatelé, kteří spuštění portálu MusicJet podporují nejen finančně, ale i obchodně a technologicky.

Základní podmínkou pro spuštění prodeje hudby je dokončení digitalizace archivu Supraphonu. Ten na převodu zhruba 120 tisíc nahrávek pracuje asi čtyři roky a v letošním roce by ji měl dokončit. Zatím se mu podařilo digitalizovat přibližně 80 procent nahrávek.

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.