Pondělí 25. ledna 2021svátek má Miloš 1 °C sněhové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Hušák je na infuzích. Kalousek poslal do vzbouřené Sazky kontrolu

Sazka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sazka | foto: Vondrouš Roman ČTK

PRAHA Ministerstvo financí poslalo do loterijní společnosti Sazka kontrolu. Ta má zjistit, zda firma plní všechny podmínky, na jejichž základě jí byla udělena loterijní licence. Odboráři v Sazce mezitím ustanovili stávkový výbor a chystají dopis předběžnému insolvenčnímu správci. Generální ředitel Sazky Aleš Hušák zůstává po úterní hospitalizaci nadále v nemocnici, je prý napojen na infúze a probíhají jeho nezbytná vyšetření.

Sazka je od ledna v insolvenčním řízení a tento týden přiznala , že nemá peníze na vyplacení velkých výher ve Sportce.

Finanční úřad zjistí podle Jakoba v Sazce stav věci a následně MF rozhodne o dalším postupu. "Odebrání licence předpokládá řízení, které má své lhůty. Rozhodně to není tak, že ji druhý den můžeme odebrat. Určitě není zájmem regulátora firmu zničit. Jeho zájmem je ochrana spotřebitele," řekl serveru iDNES.cz ministr financí Miroslav Kalousek. (původní článek na iDnes čtěte zde)

Věřitelé chtějí své peníze

Držitelé většiny dluhopisů, za které loterijní firma Sazka postavila arénu v Praze-Libni, podnikají kroky, které mohou vést k okamžitému zpoplatnění dluhopisů. Cílem je získat zpět své peníze.

Sazka je od ledna v insolvenčním řízení. Nadpolovičními držiteli dluhopisů Sazky jsou miliardáři Karel Komárek, Radovan Vítek a Petr Kellner.

Odbory chystají stávku,
ale stojí za Hušákem
Odboráři Sazky ustanovili stávkový výbor a chystají dopis předběžnému insolvenčnímu správci. Stávková pohotovost odborářů trvá, uvedl po jednání odborů se zaměstnanci firmy mluvčí Sazky Jan Tuna s odvoláním na informace od šéfa odborů loterijní firmy Jana Kašpárka.

Generální ředitel Sazky Aleš Hušák podle Tuny zůstává po úterní
hospitalizaci nadále v nemocnici, je prý napojen na infúze a probíhají jeho nezbytná vyšetření. Hušák byl hospitalizován po úterním jednání mimořádné valné hromady, na které se jej nepodařilo některým menšinovým akcionářům odvolat. "Zřejmě jde o důsledek vyčerpání. Dobu hospitalizace v tuto chvíli není možné odhadnout," dodal Tuna.

Čtěte více:


Odboráři Sazky v úterý v souvislosti se situací ve firmě vyhlásili
stávkovou pohotovost. Důvodem stávkové pohotovosti je podle Tuny
skutečnost, že zaměstnanci Sazky ztrácejí jistotu ohledně budoucnosti firmy i svého zaměstnání. Pohotovost přitom podle odborářů může přejít ve stávku. Kašpárek již dříve uvedl, že stávková pohotovost není projevem nedůvěry ve vedení společnosti a že řediteli Sazky Hušákovi odbory naopak vyjádřily podporu.

Není na výhry
Sazka přiznala na počátku týdne, že nemá peníze na vyplacení velkých výher ve Sportce a požádala předběžného insolvenčního správce Josefa Cupku o dočasné pozastavení provozování loterií. Cupka s tím nesouhlasí a soudí, že Sazka by měla sama na sebe podat dlužnický insolvenční návrh.

Sazka čelí dvěma návrhům na insolvenční řízení. Jeden podala KKCG podnikatele Karla Komárka, druhý podnikatel Radovan Vítek, který tvrdí, že je největším věřitelem Sazky. Oba navrhovatelé se zároveň o Sazku ucházejí. Třetím zájemcem jsou Penta a E-Invest.

,

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Vítek Starý se po dlouhé době ozval: Je toho hodně, když je člověk sám

Vítek Starý, zpěvák Mandrage - 2. února 2018 zahájila kapela v pražském Foru... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium V lednu letošního roku se po něm slehla zem a od té doby o sobě nedal vědět. Nyní frontman již neexistující kapely...

Peníze mě omámily. Upřímná zpověď Jana Šimáka, proč ho fotbal přestal bavit

Jan Šimák | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Už nikdy nezjistí, jak dobrý doopravdy mohl být. Říkalo se, že má větší talent než Tomáš Rosický, ale místo, aby si po...

Sovák se k nám choval hodně arogantně, vzpomínají princezny na natáčení Arabely

Arabela a Xénie po čtyřiceti letech. Jana Nagyová (na snímku) žije v Krefeldu,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Arabela a Xénie po čtyřiceti letech. Jana Nagyová žije v Krefeldu, Dagmar Patrasová v Praze. Prostřednictvím...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!