Pondělí 9. prosince 2019svátek má Vratislav 7 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
23. března 2011 12:06, aktualizováno  15:05 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Hušák: Klečí na mně spousta lidí, Sazka ale v úpadku není

Aleš Hušák | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Aleš Hušák | foto: Jindřich Mynařík, Lidové noviny

PRAHA Generální ředitel a předseda představenstva Sazky Aleš Hušák se rozhodne až v pátek u soudu, zda podá na loterijní firmu insolvenční návrh. "Sazka není v úpadku," prohlásil na tiskové konferenci sebejistě šéf loterijního gigantu a zaútočil na Romana Ječmínka, který prý Sazku svými kroku k úpadku téměř dohnal. Ten Hušákovi obratem úder vrátil.

Místopředseda představenstva Sazky Roman Ječmínek podal v pátek u Městského soudu v Praze návrh na prohlášení Sazky za insolventní.

"Doktor Roman Ječmínek zrušil smlouvy s operátory bez vědomí a mandátu představenstva. Stejně tak podal bez mandátu vlastní insolvenční návrh," zautočil Hušák na zástupce předsedy představenstva. Podle Hušáka je Ječmínek řízen a motivován jednou ze stran, která se snaží získat kontrolu nad Sazkou.

Ječmínek však vzápětí Hušákovi úder vrátil. Prostřednictvím Ústředního automotoklubu, který v představenstvu Sazky zastupuje, podá jako minoritní akcionář trestní oznámení na představenstvo Sazky za porušení povinností při správě cizího majetku.

Čtěte více:


"Není pravda, že je Sazka v úpadku, Sazka funguje dál," uklidňoval Hušák sázející. "Nicméně právě kvůli Ječmínkovým krokům se Sazka na prahu úpadku ocitla."

"Sazka dál funguje, loterijní činnost běží, o obnovení neloterijní činnosti jednáme. Všechny výhry vyplácíme," dementoval dále Hušák předchozí zprávy. Sazka má podle něj na svých účtech několik milionů korun.

Vše o kauze Sazka


Věnujte se reformě, žertoval Hušák
"Důchodová reforma je důležitější než Sazka," snažil se nejprve pobavit přítomné novináře Hušák. "Klečí na mě spousta lidí a říkají mi, ať skončím," řekl Hušák. Majornitní akcionář (Český svaz tělesné týchovy - pozn.red.) ho však ve funkci podržel. "Uvažoval jsem o rezignaci, ale podpořil mě majoritní akcionář, proto mu v dalším boji pomohu," vysvětloval Hušák.

Hušák dále uvedl, že se až v pátek u soudu rozhodne, zda podá na loterijní společnost insolvenční návrh. Záležet bude na tom, zda soud schválí přijetí úvěru od společnosti Gladiolus. Sám přitom očekává, že soud pošle loterijní společnost do úpadku, ale nechá současné vedení Sazky, aby ji reorganizovalo.

"V pátek je jednání u pana soudce. Soudce se ptá, zda měl pan Ječmínek mandát k podání insolvenčního návrhu. Naše odpověď bude, že neměl. Zároveň se bude rozhodovat o úvěru a zároveň se rozhodneme, zda se přihlásíme k úpadku. A mandát na to mám od představenstva já," uvedl Hušák.

Co se v Sazce děje?
Představenstvo Sazky již včera konstatovalo, že firma je v úpadku a pověřilo Hušáka, aby podal vlastní insolvenční návrh, nebo se připojil k návrhu místopředsedy Ječmínka.

Hušák poslal zaměstnancům Sazky dopis, v němž jim sdělil, že se dá se očekávat, že v dohledné době bude rozhodnuto o úpadku Sazky. "Poté bude ustanoven insolvenční správce. Tento krok dosavadní situaci zpřehlední a nastaví jasná pravidla," napsal zaměstnancům.

Podle Hušáka se loterijní firma pokusí obnovit spolupráci s mobilními operátory. "Zahájili jsme potřebné kroky k úplnému obnovení loterijní činnosti, tedy postupnému vyplácení všech výher bez ohledu na jejich výši, a začnou vyjednávání o obnovení pozastavených neloterijních činností, tedy například spolupráce s mobilními operátory," uvedl v dopise.

Lidovky.cz
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Vývoz žumpy se značně prodraží. Vyplatí se investice do čističky?

Žumpy a septiky | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Legální likvidace splašků stojí ročně desetitisíce a s novým zákonem se ještě zvýší poptávka po vyvážení žump. Cena...