Neděle 31. května 2020svátek má Kamila 7 °C občasný déšť Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Hušák likviduje Sazku. Chce propustit všechny zaměstnance

Šéf Sazky | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Šéf Sazky | foto: ČTK

PRAHA Šéf Sazky Aleš Hušák likviduje veškerý provoz Sazky. Hodlá propustit všechny zaměstnance loteriní firmy a ukončit losování. LN to potvrdil Marek Herman, šéf Asociace provozovatelů kurzových sázek (APKURS), která zastupuje největší sázkové firmy trhu. Sazka dnes požádala insolvenčního správce Josefa Cupku o okamžitý souhlas se zastavením veškeré loterijní činnosti.

Hušák svůj krok nachystal jen pár hodin před schůzí věřitelů, která by se podle všeho přiklonila k návrhu na konkurz Sazky. „Hušák chce věřitelům odevzdat jen prázdnou schránku,“ poznamenal pro LN Marek Herman, šéf Asociace provozovatelů kurzových sázek (APKURS).¨

"Aleš Hušák měl poradu s širším vedením společnosti. Řekl na něm, že pokud mu insolvenční správce nepovolí smlouvu s Gladiolem, propustí zítra (ve čtvrtek) všechny zaměstnance," upřesnil LN sled událostí zdroj blízký vedení Sazky.

K TÉMATU:


Insolvenční správce Sazky Josef Cupka ovšem tvrdí, že generální ředitel Hušák nemůže v současné situaci konat tak razantní rozhodnutí. "To je nesmysl. Jak výpovědi zaměstnancům, tak ukončení činnosti. I pokud zde nebylo předběžné opatření, tak dlužník je v insolvenci a musí dodržovat paragraf 111, který říká, že nesmí dělat žádné úkony mimo obvyklé hospodaření. Případné výpovědi jsou neplatné," řekl Cupka LN. 

"Pokud se ukončí loterie, tak Sazka není. Hušák navrhoval reorganizaci, tak jeho kroky nechápu. Sazka ovšem není pan Hušák," dodal Cupka. 

Sazka nemá peníze, tvrdí nyní Hušák
Vše se podle něj rozhodne po schůzi věřitelů. Uvidí se, zda Sazka skončí v konkurzu, nebo projde reorganizací. V případě konkurzu přechází dispoziční oprávnění na konkurzního správce.

Podle tiskové zprávy Sazky Hušák zaslal Cupkovi žádost o okamžitý souhlas se zastavením veškeré loterijní činnosti do doby, než se firmě podaří získat peníze na další činnost.

"Doplacením velké výhry a některých dalších splatných výher se Sazka ocitla v situaci, kdy nemá žádné peníze. Sazka je v tuto chvíli zcela bez disponibilních zdrojů, její činnost je ochromena a nebude moci nadále čestně provozovat loterie a jiné hry," sdělil Hušák. Pokud insolvenční správce jeho žádosti nevyhoví, přebírá podle Hušáka veškerou zodpovědnost.

Vše o kauze Sazka

Středeční losování bude
Představenstvo Sazky na svém zasedání rozhodlo, že ve čtvrtek doplatí celý zbytek lednového jackpotu ve výši 103 milionů korun. "Na výplatu dalších výher však už Sazka nemá. Ani na zaplacení správních poplatků ministerstvu financí," upozornil Herman.

Středeční losování proběhlo. "Program se nemění, ani v dalších dnech" řekl LN mluvčí České televize Ladislav Šticha.

INFOGRAFIKA


"Sazka nadále posílá spoty. Máme platnou smlouvu do konce roku, kterou řádně plníme. Do insolvečního řízení jsme přihlásili pohledávky za uplynulé nesplacené měsíce i pohledávky s podmínkou. To pro případ, že by Sazka neplatila do konce roku," popsal Šticha.

"Žádný šok. Sazku chceme zachránit," reagoval na "Hušákův nečekaný přemet" Alexej Bechtin, mluvčí PPF, která patří se skupinou KKCG k největším věřitelům společnosti.

Čtvrtek rozhodne
Ve čtvrtek začne v Národním domě na Vinohradech rozhodující jednání o budoucnosti Sazky. Po přezkumném jednání o platnosti přihlášených pohledávek by se měla uskutečnit schůze věřitelů, která se buď dohodne na reorganizaci společnosti, nebo ji pošle do konkurzu.

Premium

Svoboda na dvou kolech Čechy láká. Porovnali jsme nejpopulárnější skútry

Počet skútrů v Česku roste, porovnali jsme ty nejpopulárnější. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Skútr, to znamená hlavně svobodu pohybu namísto stání v kolonách. V porovnání s automobilem nabízí levnější a...

Premium

Mám už celé krize dost, hyperbola strachu je šílená, říká šéfkuchař Pohlreich

Krize ho přišla na miliony. „Teď musíme hlavně bojovat a přežít.“ Vláda... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Když vidíte sedět Zdeňka Pohlreicha v úplně prázdné restauraci Next Door v centru Prahy, kde jste si dřív bez rezervace...

Premium

Bojíte se do MHD? Poradíme, jak vybrat auto za jeden plat

Peugeot 206 a Renault Clio | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Pandemie koronaviru zvýšila zájem o nejlevnější auta, která představují bezpečnou alternativu k jízdě v MHD. Porovnali...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!