2. června 2011 6:55 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Hušák má nárok na obří 'zlatý padák'

Šéf Sazky Aleš Hušák | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Šéf Sazky Aleš Hušák | foto: Ondřej Němec, Lidové noviny

PRAHA Generální ředitel a předseda představenstva loterijní společnosti Sazka Aleš Hušák by měl v případě odchodu z loterijní firmy dostat odstupné v řádech desítek milionů korun.

Informují o tom Hospodářské noviny, odvolávají se na zdroj, který je obeznámený s jeho manažerskou smlouvou. Podle listu je vysoké odstupné jedním z důvodů, proč Hušák dál formálně Sazce šéfuje. Informace listu odmítl komentovat. Sazka je od pondělí v konkurzu, společnost převzal insolvenční správce Josef Cupka.

Vše o kauze Sazka

Hušákovu manažerskou smlouvu dostali ve středu do rukou Cupkovi lidé. Podle zdroje měl Hušák v Sazce roční plat 15 milionů korun, přibližně milion korun je prý základní mzda, tu ale dál zvyšují nefinanční benefity. "Až 150 milionů ročně stál provoz Hušákovy kanceláře. Z peněz Sazky se hradily jeho cesty letadlem, dva bentleye, osobní kuchař či ochranka pro manželku," řekl HN zdroj. K tomu šéf Sazky pobíral několikamilionové roční odměny, jež mu schvalovalo představenstvo. Naposled to bylo letos v lednu, kdy už Sazka čelila insolvenčnímu řízení.

Hušák odmítl informace listu komentovat. "Pracovní smlouva je důvěrný dokument mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem, takže o ní nebudu mluvit," sdělil. Sdílnější nebyl ani Cupka či nedávno odvolaný místopředseda představenstva Sazky Roman Ječmínek, který dnes pracuje pro Cupku. Deníku to nechtěli potvrdit ani zástupci věřitelských firem.

SAZKA V KONKURZU

Pokud se Cupka nebo věřitelé s Hušákem nedomluví na nějaké formě kompromisu, budou ho muset nechat ve funkci i s jeho vysokým platem a podle listu riskovat, že bude mít k dispozici cenné interní informace. V případě, že by mu Sazka odstupné, na jehož vyplacení nemá peníze, přiznala, stal by se Hušák věřitelem Sazky a tím pádem by měl nárok na podíl z rozprodeje majetku, upozorňuje list.

ČTK, Lidovky.cz