16. dubna 2011 12:26 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Hušák na jednání ČSTV: Pozorně sledujte, kdo jak hlasuje

Aleš Hušák, šéf Sazky. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Aleš Hušák, šéf Sazky. | foto: Kateřina ŠulováČTK

NYMBURK Český svaz tělesné výchovy (ČSTV) se nepřejmenuje. Změna názvu na Asociaci sportů ČR na valné hromadě v Nymburku neprošla a sportovní svazy podle očekávání zablokovaly i novelizaci stanov ČSTV.

Změnu názvu a stanov organizace sdružující sportovní svazy a jednoty navrhoval výkonný výbor ČSTV. K jejich prosazení potřeboval podporu obou komor zvlášť, což se nestalo.

Sazka

Valná hromada má projednat nabídky na záchranu Sazky, v níž je ČSTV hlavním akcionářem. Loterijní firma je v úpadku a bojují o ni finanční skupiny.

Penta, již preferuje Hušák a vedení ČSTV, a skupiny PPF a KKCG, která předala jednajícím před vstupem na valnou hromadu dopis s nabídkou na záchranu Sazky.

Sportovní svazy již předem deklarovaly, že změnu stanov ani názvu nepodpoří, jak se dohodly na schůzce iniciativy Český sport 2011. Zástupci jednot by většinově změny přijali.

"Je dobře, že jsme se před hromadou sešli a vystupujeme jednotně. ČSTV potřebuje zásadní reformu a ne kosmetickou úpravu," řekl novinářům šéf svazu jachtingu Karel Bauer.

"To je jeho názor. Já jsem přesvědčený o tom, že i když máte útulný byt a vymalujete, tak se vám žije lépe," uvedl předseda ČSTV Pavel Kořan.

Vše o kauze Sazka

Kořan chtěl změnit název, protože ČSTV je podle něj v politické sféře vnímán negativně. "Politické kruhy mají pocit, že jsme kvůli tomu organizací nereformovatelnou a přežíváme z dob totality," konstatoval.

Hušák: Hlasujte, jak chcete

Před hlasováním o změně názvu si vzal slovo i šéf Sazky Aleš Hušák a delegátům řekl, že každý může hlasovat, jak chce, ale aby všichni pozorně sledovali, kdo jak hlasuje.

"Neberu to jako zastrašování, ale aroganci," uvedl Bauer. Sportovní svazy oponovaly, že změnit název a nechat starou strukturu by bylo směšné.

Čtěte více

Neprošla ani novelizace stanov. "Je to určitě škoda, sportovní svazy potvrzují setrvalý svaz," řekl Kořan a navrhl valné hromadě, aby vznikla pracovní skupina složená z obou komor, která by měla do listopadu připravit společnou změnu.

"Není možné zpracovávat izolované návrhy, protože je evidentní, že by si je komory navzájem likvidovaly a konec by byl v nedohlednu," uvedl Kořan.

Lidovky.cz, ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
FYZIOTERAPEUT

Advantage Consulting, s.r.o.
Středočeský kraj
nabízený plat: 26 000 - 30 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz