Sobota 15. srpna 2020svátek má Hana 16 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Hušák na jednání ČSTV: Pozorně sledujte, kdo jak hlasuje

Aleš Hušák, šéf Sazky. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Aleš Hušák, šéf Sazky. | foto: Kateřina ŠulováČTK

NYMBURK Český svaz tělesné výchovy (ČSTV) se nepřejmenuje. Změna názvu na Asociaci sportů ČR na valné hromadě v Nymburku neprošla a sportovní svazy podle očekávání zablokovaly i novelizaci stanov ČSTV.

Změnu názvu a stanov organizace sdružující sportovní svazy a jednoty navrhoval výkonný výbor ČSTV. K jejich prosazení potřeboval podporu obou komor zvlášť, což se nestalo.

Sazka

Valná hromada má projednat nabídky na záchranu Sazky, v níž je ČSTV hlavním akcionářem. Loterijní firma je v úpadku a bojují o ni finanční skupiny.

Penta, již preferuje Hušák a vedení ČSTV, a skupiny PPF a KKCG, která předala jednajícím před vstupem na valnou hromadu dopis s nabídkou na záchranu Sazky.

Sportovní svazy již předem deklarovaly, že změnu stanov ani názvu nepodpoří, jak se dohodly na schůzce iniciativy Český sport 2011. Zástupci jednot by většinově změny přijali.

"Je dobře, že jsme se před hromadou sešli a vystupujeme jednotně. ČSTV potřebuje zásadní reformu a ne kosmetickou úpravu," řekl novinářům šéf svazu jachtingu Karel Bauer.

"To je jeho názor. Já jsem přesvědčený o tom, že i když máte útulný byt a vymalujete, tak se vám žije lépe," uvedl předseda ČSTV Pavel Kořan.

Vše o kauze Sazka

Kořan chtěl změnit název, protože ČSTV je podle něj v politické sféře vnímán negativně. "Politické kruhy mají pocit, že jsme kvůli tomu organizací nereformovatelnou a přežíváme z dob totality," konstatoval.

Hušák: Hlasujte, jak chcete

Před hlasováním o změně názvu si vzal slovo i šéf Sazky Aleš Hušák a delegátům řekl, že každý může hlasovat, jak chce, ale aby všichni pozorně sledovali, kdo jak hlasuje.

"Neberu to jako zastrašování, ale aroganci," uvedl Bauer. Sportovní svazy oponovaly, že změnit název a nechat starou strukturu by bylo směšné.

Čtěte více

Neprošla ani novelizace stanov. "Je to určitě škoda, sportovní svazy potvrzují setrvalý svaz," řekl Kořan a navrhl valné hromadě, aby vznikla pracovní skupina složená z obou komor, která by měla do listopadu připravit společnou změnu.

"Není možné zpracovávat izolované návrhy, protože je evidentní, že by si je komory navzájem likvidovaly a konec by byl v nedohlednu," uvedl Kořan.

,

Biolog Komárek: Jsme účastníky největšího sociologického experimentu všech dob

Biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří románů Stanislav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Měsíce trvající pandemie nám převrátila životy naruby. Známý biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří...

Brzy dospěju do bodu, kdy si účet na Facebooku zruším, říká Lucie Výborná

Lucie Výborná | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Je to hra. Hra, která by měla být přínosná, užitečná, inspirativní,“ říká o své práci moderátorka Českého rozhlasu...

Proč koronavirus už téměř nezabíjí. Vytratí se, nebo se vrátí ještě silnější?

Zdravotník odebírá vzorky pro testování na covid-19 v indické Kalkatě. (23.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Koronavirus je záhadný. Nečitelný. I když ho zkoumají ti nejchytřejší lidé, pořád o něm víme málo. Chová se jinak. Je...

120 maminkám rozdáváme BEBA Comfort 2. Nenechte si to ujít!
120 maminkám rozdáváme BEBA Comfort 2. Nenechte si to ujít!

Díky špičkovému výzkumu a vývoji jsme v Nestlé dokázali vyvinout recepturu se strukturami oligosacharidů, probiotik a optimalizovanou bílkovinou...