30. května 2011 20:09 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Hušák odstřižen. Cupka mu odebral pravomoci

Šéf Sazky | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Šéf Sazky | foto: ČTK

PRAHA Dlouholetý generální ředitel Sazky Aleš Hušák přišel o všechny své pravomoci. Na základě rozhodnutí věřitelského výboru mu je odebral konkurzní správce společnosti Josef Cupka. Na setkání s věřitelským výborem Cupka vyzval všechny věřitele firmy, aby do středy podali nabídky na poskytnutí peněz nutných k zajištění chodu společnosti.

"V souladu s insolvenčním zákonem tímto okamžikem přechází naprostá většinu kompetencí, odpovědnosti a pravomocí z představenstva společnosti Sazka, stejně tak i za generálního ředitele pana JUDr. Aleše Hušáka, na insolvenčního správce společnosti JUDr. Josefa Cupku, " sdělila médiím Cupkova mluvčí Lenka Tichá.

Přestože podle stanov společnosti má Aleš Hušák i nadále funkci generálního ředitele a ve společnosti zůstává, jeho funkce je pouze formální a titulární. Nemá žádné kompetence a rozhodovací pravomoci.

Vše o kauze Sazka

Insolvenční správce zdůraznil, že jeho prioritou jsou intenzivní jednání s věřitelským výborem o zajištění dostatečného množství financí na běžný provoz Sazky. Cupka též ujistil zaměstnance, že společnost pokračuje ve svoji činnosti a proto se nemusejí obávat o své pracovní pozice.

Návrhy na financování do středy
Cupka na setkání s věřitelským výborem vyzval všechny věřitele firmy, aby do středy podali nabídky na poskytnutí peněz nutných k zajištění chodu společnosti. Správce poté vybere nejvhodnější nabídku v co nejkratší době.

ČTĚTE TAKÉ:


Cupka podle své mluvčí získal příslib, že věřitelský výbor poskytne veškerou potřebnou součinnost ve snaze získat nutné peníze k zajištění chodu společnosti. Peníze jsou třeba uhrazení běžného provozu společnosti a na uhrazení všech závazků, na základě kterých záhájilo ministerstvo financí se Sazkou správní řízení o pozastavení nebo odebrání udělených licencí k provozování loterijní činnosti.

Lidovky.cz