27. března 2011 14:37 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Hušák: Při podpisu insolvence jsem zaslzel

Šéf Sazky Aleš Hušák | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Šéf Sazky Aleš Hušák | foto: Ondřej Němec, Lidové noviny

PRAHA Aleš Hušák tvrdí, že Sazka normálně funguje a vyplácí všechny výhry. Jeho páteční podpis pod insolvenční návrh na společnost byl podle něj jedinou možností, jak řešit aktuální stav firmy. Boj o Sazku dále pokračuje, prioritou je pro Hušáka reorganizace a zajištění co největšího zisku pro akcionáře.

V České televizi Hušák řekl, že podpis již čtvrtého insolvenčního návrhu pro něj nebyl jednoduchý. "Když jsem to podepisoval, měl jsem slzy v očích," řekl. I otázka týkající se rodinného přítele a místopředsedy představenstva Sazky Romana Ječmínka Hušáka málem dohnala k slzám. "Těžko se mi o tom hovoří, byl to můj blízký kamarád. Jeho žena je nejlepší kamarádkou té mojí," odmítl Hušák popsat svůj současný vztah k muži, který na Sazku podal insolvenční návrh.

Vše o kauze Sazka

Šéf loterijní společnosti popřel informace, že Sazka nevyplácí výhry. "Výhry vyplácíme, v tomto ohledu společnost funguje normálně," ujišťoval. Na přímo otázku, zda společnost vyplatila i jackpoty nad 100 milionů, však neodpověděl.

Podle ředitele Státního dozoru nad sázkovými hrami a loteriemi Karla Korynty ministerstvo financí zaznamenalo jednotlivé stížnosti na nevyplácení výher.

Soud po rozhodnutí o případné insolvenci Sazky bude rozhodovat i o způsobu, jak se Sazka s dluhy vypořádá. Všeobecně se očekává, že povolí reorganizaci firmy. Společnost by tak nadále fungovala podle soudem schváleného plánu, na jehož vypracování se obvykle podílejí věřitelé, dlužník i insolvenční správce. Reorganizační plán například ruší původní pohledávky a jejich rozsah a obsah nově vymezuje.

Druhou možností by byl konkurz, který by znamenal konec firmy. Tato varianta se nyní jeví jako nepravděpodobná.

Sazka podle informací insolvenčního rejstříku dlužila k 10. březnu 26 různým věřitelům 1,37 miliardy korun po lhůtě splatnosti.

ogoOndřej Golis

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.