14. února 2011 11:15 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Hušák s Ulčákem čelí trestnímu oznámení kvůli úvěrovému podvodu

Tisková konference k situaci Sazky, vpravo Aleš Hušák | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tisková konference k situaci Sazky, vpravo Aleš Hušák | foto: Jindřich Mynařík, Lidové noviny

PRAHA Centrální registr dlužníků eviduje trestní oznámení na předsedu představenstva Sazky Aleše Hušáka pro podezření z porušování povinnosti při správě cizího majetku a úvěrového podvodu.

Další trestní oznámení eviduje na potencionálního investora Sazky Martina Ulčáka ze společnosti E-Invest.

Ve zveřejněné informaci stojí, že trestní oznámení eviduje Centrální
registr dlužníků České republiky. "V České republice může podat trestní oznámení kdokoliv na kohokoliv," reagoval pro ČTK mluvčí Sazky Jan Tuna.

Městský soud v Praze dostal návrh na zahájení insolvenčního řízení se Sazkou od firem podnikatele Radovana Vítka 17. ledna. Vítek skoupil pohledávky za Sazkou v hodnotě 1,5 miliardy korun a vlastní také zhruba čtvrtinu jejích dluhopisů.

Sazka minulé pondělí oznámila, že přijme pomoc od společností Penta a E-Invest. Firmy kvůli tomu uzavřely smlouvu o strategickém partnerství a poskytnou Sazce tolik peněz, kolik bude třeba k odvrácení insolvence. Sportovní svazy, které Sazku vlastní, dostanou podle dohody od Penty s E-Investem půjčku, investoři na oplátku získají podíl na zisku Sazky.

Svazy mají za půjčku ručit akciemi Sazky. Pokud by ovšem výnosy v období 15 let nestačily na splácení úvěru, podíly svazů v Sazce získá Penta s E-Investem. Dohoda o vstupu by měla platit právě 15 let a investoři v ní garantovali pro sportovní svazy roční příspěvek 200 milionů Kč.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!