11. července 2011 12:21, aktualizováno  15:39 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Hušák se nevrátil do Česka. Prý nemá pas

Aleš Hušák, šéf Sazky. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Aleš Hušák, šéf Sazky. | foto: Kateřina ŠulováČTK

PRAHA Mimořádná valná hromada loterijní společnosti Sazka, kterou svolala Česká obec sokolská, se dnes neuskutečnila. Důvodem bylo to, že předseda představenstva Sazky Aleš Hušák se valné hromady nemohl zúčastnit, protože je v zahraničí a má problém s cestovními doklady, o které udajně přišel.

Informoval o tom předseda Českého svazu tělesné výchovy Pavel Kořan. Všechny body budou podle něj projednány na valné hromadě příští pondělí. Sazka je od konce května v konkurzu.

"Aby nebyly výsledky valné hromady zpochybňovány, nedojde k žádné újmě, když se vše projedná na valné hromadě svolané dozorčí radou na 18. července," uvedl Kořan.

ČASOVÁ OSA: Vše o kauze Sazka


Hušák, který je stále předsedou představenstva Sazky, musí valnou hromadu zahájit. Na programu valné hromady měla být volba statutárních orgánů Sazky.

Minoritní akcionáři navrhli, aby valnou hromadu zahájil předseda dozorčí rady, hlavní akcionáři, tedy ČSTV, s tímto krokem ale nesouhlasili. Podle nich by mohlo být zasedání valné hromady v budoucnu zpochybněno.

V dozorčí radě Sazky zasedají zástupci sportovních svazů, jejím předsedou je Kořan. V původně sedmičlenném představenstvu Sazky zůstal už jen jeho předseda Hušák, ostatních šest členů z něj postupně odstoupilo. Odvolání proti konkurzu podaly vedle Hušáka také prostřednictvím společnosti Gladiolus skupiny Penta a E-Invest. Ti jsou přesvědčeni, že konkurz byl prohlášen v rozporu s insolvenčním zákonem.

Tým insolvenčního správce Sazky Josefa Cupky opět rozjíždí činnost Sazky a nyní očekává nárůst tržeb firmy, které v době vyhlášení konkurzu na přelomu května a června klesly na historické minimum.

Lidovky.cz, ČTK