8. června 2011 16:53, aktualizováno  18:17 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Hušák si chtěl odnést obrazy, zasáhla policie

Šéf Sazky | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Šéf Sazky | foto: ČTK

PRAHA Dramatické odpoledne prožili zaměstnanci Sazky. Podle České televize si spolupracovníci Aleše Hušáka do budovy společnosti přišli pro Hušákovy věci. Nebylo u nich možné určit, zda jsou osobním Hušákovým vlastnictvím, přesto je začali odnášet. Na místě nakonec zasahovala policie.

Odvolaný šéf Sazky navíc porušil džentlmenskou dohodu, že všechny věci, které si odnese, budou zaprotokolovány. Z budovy prý Hušák chtěl nechat odnést mimo jiné cenné obrazy, na místo byla kolem 16. hodiny přivolána policie.

ČTĚTE VÍCE O HUŠÁKOVĚ ODVOLÁNÍ

Hušák však tvrdí, že šlo výlučně o věci v jeho osobním vlastnictví. "Po dohodě s Cupkou zaměstnanci dceřiné společnosti Sazky měli odstěhovat moje soukromé věci z mé kanceláře ve společnosti. U všeho byl pověřený pracovník odboru správy majetku Sazky, který potvrdil, že jde o věci v mém osobním vlastnictví. Vůz s těmito věcmi neopustil budovu Sazky, a Cupkovi lidé přivolali policii. Sám se přitom nenacházím v budově Sazky, ale na Moravě. Je jasné, že vše je součástí sílící diskreditační kampaně proti mé osobě," sdělil Hušák.

Čí to jsou obrazy?
Hušák ale podle mluvčí insolvenčního správce firmy Josefa Cupky Lenky Tiché zásadně porušil dohodu, podle níž jeho soukromé předměty, které si bude chtít z budovy odnést, budou nejprve zaprotokolovány. Místo toho se bez vědomí správce či jiného člena jeho týmu pokusil z budovy společnosti odvézt více než stovku uměleckých děl a dalších věcí.

Zaměstnanci Sazky, kteří byli údajně pověřeni Hušákem, aby věci z budovy odvezli, nebyli schopni jakkoliv prokázat, že jde o jeho soukromý majetek. Bylo tedy povinností insolvenčního správce zamezit takovému kroku až do dalšího vyjasnění, podotkla.

Vše o kauze Sazka


Hušáka ve středu z funkce ředitele společnosti a šéfa představenstva odvolal insolvenční správce Cupka, omezil Hušákovy nadstandardní požitky a zakázal mu vstup do budovy Sazky. Zůstal mu jen omezený přístup do vymezených prostor.

Právě Cupka policisty zavolal, domníval se totiž, že jde o rozkrádání majetku Sazky. "Mělo dojít ke stěhování některých věcí ze společnosti, se kterými nesouhlasil," řekla mluvčí pražské policie Andrea Zoulová.

ogoOndřej Golis, ČTK, Lidovky.cz

Advantage Consulting, s.r.o.
SKLADNÍK - VÝROBNÍ SPOLEČNOST

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 22 000 - 25 000 Kč