14. dubna 2011 16:19 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Hušák svolává investory k veřejné debatě

Aleš Hušák | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Aleš Hušák | foto: Jindřich Mynařík, Lidové noviny

PRAHA Předseda představenstva loterijní společnosti Sazka Aleš Hušák dnes vyzval v otevřeném dopise k veřejné debatě majitele skupiny PPF Petra Kellnera a Petra Šmejce, majitele skupiny KKCG Karla Komárka a spolumajitele skupiny Penta Marka Dospivu.

Jde o největší věřitele a zároveň uchazeče o vstup do firmy. Sazka je od 29. března v úpadku.

"Sazka a její hlavní hra Sportka je v tom nejlepším slova smyslu národní loterií a veřejným vlastnictvím. Rozumím, proč ji chcete získat. Potom je ale nutné to veřejně vysvětlit," uvedl v dopise Hušák.

Vše o kauze Sazka

Podle něj nebude problém zajistit nákup televizního času. "Nebo udělejme toto slyšení v aréně, tam je místa dost. A zde budete moci vy i já přednést své argumenty, svobodně a volně je diskutovat, především co týče budoucnosti Sazky," dodal.

Hušák tak reagoval na dopis, který skupiny PPF a KKCG poslaly členům představenstva Sazky, a později i dopis, který rozeslaly členům Českého svazu tělesné výchovy. Ten je hlavním akcionářem Sazky.

Čtěte také:


Dopis je podle Hušáka plný nepravdivých útoků na jeho osobu a nepravdivých tvrzení o ekonomické situaci Sazky. Vyčítání faktu, že se (Hušák) nevěnuje řízení společnosti a místo toho objíždí regionální sněmy ČSTV a snaží se manipulativně ovlivňovat hlavního akcionáře, vidí Hušák jako nepochopení logiky Sazky.

PPF a KKCG v dopise kritizovaly Hušáka a celé vedení loterijní firmy. "Jediné řešení, které management dosud představenstvu a akcionářům nabídl, bylo řešení se zapojením hlavního konkurenta Sazky, který má zjevný konflikt zájmů. To nedává žádnou podnikatelskou logiku," napsaly obě firmy.

Mínily tím Pentu, která vlastní sázkovou kancelář Fortuna, jež chystá vstup na trh loterií.

Lidovky.cz, ČTK
R. Buršík bude na odstupné? 18:11 14.4.2011

Advantage Consulting, s.r.o.
MANAŽER OBCHODNÍHO TÝMU (35 000 - 60 000 Kč)

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 35 000 - 60 000 Kč