31. května 2011 15:38 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Hušák zůstane v Sazce, musí však poslouchat Cupku

Aleš Hušák | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Aleš Hušák | foto: Jindřich Mynařík, Lidové noviny

PRAHA Generální ředitel a předseda představenstva loterijní společnosti Sazka Aleš Hušák zatím zůstane ve svých funkcích. Rozhodl o tom dnes insolvenční správce společnosti Josef Cupka s tím, že Hušák má plnit úkoly, které mu zadá.

Sdělila to Cupkova mluvčí Lenka Tichá. Sazka je od pondělí v konkurzu, od konce března pak v úpadku.

Insolvenční správce Sazky Josef CupkaCupka dnes odpoledne navštívil Sazku, seznámil se s jejím stavem a nyní jedná s Hušákem o dalším postupu. Šéfem Cupkova týmu, který bude pomáhat obnovit provoz Sazky, bude podle Tiché bývalý generální ředitel slovenské Fortuny Marek Biely.

V týmu je i bývalý místopředseda představenstva Sazky a prezident Autoklubu ČR Roman Ječmínek, který by měl vysvětlit technické záležitosti, dodala.

Vše o kauze Sazka

Mluvčí Sazky Jan Tuna řekl, že společnost opouští ke konci května z
vedení společnosti ředitelka právního odboru Markéta Štěrbová, ředitel dispečinku Pavel Volf a ředitel technické divize Jiří Hosnedl.

Nikdo z nich nedostal výpověď, odcházejí prý na základě vlastního rozhodnutí. Celkový počet odcházejících zaměstnanců je podle něj v řádu jednotek procent. Sazka má celkem přes 400 zaměstnanců.

Sazka se dostala do konkurzu kvůli problémům se splácením výstavby multifunkční haly O2 arena. Oprávnění nakládat s majetkem firmy přešlo na Cupku, který vyzval všechny věřitele firmy, aby do středy podali nabídky na poskytnutí peněz nutných k zajištění chodu společnosti.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!