13. června 2011 10:55 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Hušákova garda: osobní kuchař i o dovolené

Generální ředitel Sazky Aleš Hušák a předseda ČSTV Pavel Kořan na jednání senátního podvýboru  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Generální ředitel Sazky Aleš Hušák a předseda ČSTV Pavel Kořan na jednání senátního podvýboru | foto: ČTK

PRAHA Postupně vyplouvají na povrch další a další podrobnosti o královských podmínkách, které si bývalý generální ředitel Sazky Aleš Hušák vytvořil pro výkon své funkce. Už dříve Lidovky.cz informovaly o jeho autoparku čítajícím šest vozů Audi, Bentley a Hummer. Nyní zveřejnil týdeník Euro podrobnosti z Hušákovy manažerské smlouvy.

Vyplývá z ní, že jako generální ředitel šéfoval Hušák nejen všem zaměstnancům Sazky, ale na náklady podniku se navíc obklopil soukromou armádou osobních asistentů. Komfortní zázemí mu vytvářel osobní tajemník, dvě sekretářky, dva asistenti, dva osobní řidiči a kuchař. Smlouva vysloveně uvádí, že jejich služeb může Hušák využívat i po dobu své dovolené.

ČTĚTE TAKÉ:

Podle Eura měl Hušák od roku 2007 garantovanou měsíční mzdu 930 tisíc korun. Ta se navíc každoročně navyšovala o inflaci podle indexu spotřebitelských cen. Reálně tak mohl loni brát přes milion měsíčně.

Navíc bral Hušák smluvně zajištěné odměny ve výši 1,9 % z hrubého zisku firmy. Celková suma však nesměla přesáhnout osminásobek souhrnu čtrnácti měsíčních platů. V článku pět dále smlouva Hušákovi další mimořádné slibuje odměny "pokud splnil zvláště významné úkoly pro další rozvoj společnosti či oslavil významné životní či pracovní jubileum."

Za zmínku stojí o smluvní ošetření případných pracovních cest. Na ně firma Hušákovi pronajímala "přiměřený typ letadla" a vyplácené diety zahrnovaly i náklady jeho manželky.

Vše o kauze Sazka

Smlouva dále definovala, jaké zázemí musí firma Hušákovi poskytnout. Jednalo se mimo jiné o úhradu kondiční tělovýchovy, rehabilitačních procedur, jazykovou přípravu či o "poskytnutí pracovního oblečení za účelem zvýšení kvality a celkového image firmy".

Lidovky.cz, nevJan Nevyhoštěný