26. listopadu 2009 15:34 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Icelandair prodal 20 procent v Travel Service firmě Canaria Travel

Lertoun Travel Service - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lertoun Travel Service - ilustrační foto. | foto: Reprofoto

PRAHA Islandská společnost Icelandair Group prodala podíl 20 procent v české charterové a nízkonákladové letecké společnosti Travel Service firmě Canaria Travel. Icelandair Group se ale aerolinky Travel Service nezbaví úplně, nechá si 30procentní podíl.

Canaria Travel patří jinému vlastníkovi firmy Travel Service, českému konglomerátu služeb Unimex Group. Dalším vlastníkem firmy Travel Service je její generální ředitel Roman Vik. Icelandair dodal, že se nechce podílet na financování chystané expanze Travel Service.

Travel Service je jedničkou na českém trhu nepravidelných letů pro cestovní kanceláře a sdružení Travel Service/Unimex Group zůstalo jako jediný zájemce o privatizaci Českých aerolinií. Vláda ale v říjnu prodej ČSA zamítla.

Travel Service přepravila za prvních sedm měsíců letošního roku 1,54 milionu cestujících, což bylo meziročně o 18 procent více. Provozní hospodářský výsledek společnosti od ledna do konce července letošního roku vzrostl na 426 milionů korun a byl tak meziročně o 205 milionů korun vyšší než ve stejném období loni. Celkové tržby společnosti se za prvních sedm měsíců letošního roku zvýšily o 670 milionů korun na 4,2 miliardy korun.

ČTK