11. července 2012 17:00 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Coca-Cola v sáčcích? Není to pravda, brání se firma na Twitteru

Coca-Cola | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Coca-Cola | foto: Reuters

WASHINGTON Americký nápojový gigant popřel informace o prodeji Coca-Coly v rozložitelných sáčcích. Informaci vyvrátila sama firma na sociální síti Twitter. O údajně plánovaném prodeji známého nápoje v sáčcích informoval v neděli server dailymail.co.uk.

Uvedl to server iDnes.cz s odkazem na zprávu firmy na Twitteru.

"Coca-Cola neprodává kolu v plastových sáčcích. I když je to kreativní, to, co píšete, prostě není pravda," reagovala společnost na Twitteru na zprávy v médiích.

ČTĚTE TAKÉ

Firma prý chtěla ušetřit
Podle původních informací dailymail.co.uk prý firma chtěla prostřednictvím prodeje nápoje v sáčcích ušetřit peníze a chránit životní prostředí. Zprávu podporovalo i video. "Coca-Cola není autorem videa, které naznačuje přítomnost nápoje v plastových sáčcích a neodpovídá za jeho šíření," řekla iDnes.cz Daniela Paličková z českého zastoupení firmy.

"Nevyjadřujeme se k možným novým myšlenkám, dokud není rozhodnuto o jejich realizaci," dodala.

Coca-Cola vlastní zhruba 500 značek nápojů

Coca-Cola je největším výrobcem nealkoholických nápojů na světě. Vlastní přes 500 značek nápojů. Kromě hlavní značky Coca-Cola, která je nejhodnotnější na světě, jí patří třeba značky Fanta, Sprite, Poverade a Minute Maid. Nápoje prodává ve více než 200 zemích světa.

Lidovky.cz, ČTK

Dobré zprávy z porodnic: Klesá počet císařských řezů i nedonošených miminek
Dobré zprávy z porodnic: Klesá počet císařských řezů i nedonošených miminek

V Česku klesá počet porodů císařským řezem a také dětí s nízkou porodní váhou. Tyto informace zazněly na tiskové konferenci věnované perinatální péči v ČR. Příznivé zprávy souvisí s nižším počtem vícečetných těhotenství i dobré perinatální péči.