11. července 2012 17:00 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Coca-Cola v sáčcích? Není to pravda, brání se firma na Twitteru

Coca-Cola | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Coca-Cola | foto: Reuters

WASHINGTON Americký nápojový gigant popřel informace o prodeji Coca-Coly v rozložitelných sáčcích. Informaci vyvrátila sama firma na sociální síti Twitter. O údajně plánovaném prodeji známého nápoje v sáčcích informoval v neděli server dailymail.co.uk.

Uvedl to server iDnes.cz s odkazem na zprávu firmy na Twitteru.

"Coca-Cola neprodává kolu v plastových sáčcích. I když je to kreativní, to, co píšete, prostě není pravda," reagovala společnost na Twitteru na zprávy v médiích.

ČTĚTE TAKÉ

Firma prý chtěla ušetřit
Podle původních informací dailymail.co.uk prý firma chtěla prostřednictvím prodeje nápoje v sáčcích ušetřit peníze a chránit životní prostředí. Zprávu podporovalo i video. "Coca-Cola není autorem videa, které naznačuje přítomnost nápoje v plastových sáčcích a neodpovídá za jeho šíření," řekla iDnes.cz Daniela Paličková z českého zastoupení firmy.

"Nevyjadřujeme se k možným novým myšlenkám, dokud není rozhodnuto o jejich realizaci," dodala.

Coca-Cola vlastní zhruba 500 značek nápojů

Coca-Cola je největším výrobcem nealkoholických nápojů na světě. Vlastní přes 500 značek nápojů. Kromě hlavní značky Coca-Cola, která je nejhodnotnější na světě, jí patří třeba značky Fanta, Sprite, Poverade a Minute Maid. Nápoje prodává ve více než 200 zemích světa.

Lidovky.cz, ČTK

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.