28. července 2016 10:15 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

IKEA stáhla z pultů další čokoládičky. Nevyznačila na ně alergeny

Ikea stahuje čokoládové produkty kvůli nevyznačeným alergenům. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ikea stahuje čokoládové produkty kvůli nevyznačeným alergenům. | foto: IKEA

PRAHA Švédský nábytkářský řetězec IKEA stahuje z prodeje šest čokoládových výrobků. Obsahují lískové oříšky a mandle, ale tyto alergeny nejsou vyznačeny na obalu. Z podobného důvodu firma stáhla na konci června jiné dvě čokolády.

Konec prodeje se týká čokolády s příchutí brusinek CHOKLAD LINGON & BLÅBÄR 180 g, mléčné čokolády CHOKLAD LJUS UTZ 100 g, mléčné čokolády s lískovými oříšky CHOKLAD NÖT UTZ 100 g, mléčné čokolády s karamelem GODIS CHOKLADKROKANT 450 g, oplatek s čokoládou GODIS CHOKLADRÅN 168 g a čokoládovo-karamelové pomazánky CHOKLADKROKANT BREDBAR 400 g.

„Z prodeje stahujeme všechny tyto výrobky na všech trzích, se všemi daty minimální trvanlivosti,“ uvedla mluvčí řetězce Zdeňka Pecková. Zákazníci mohou výrobky vrátit v jakémkoli obchodním domě IKEA a dostanou peníze zpět v plné výši. Další informace případně získají na čísle 234567890 nebo v oddělení služeb zákazníkům.

Ikea stahuje čokoládové produkty kvůli nevyznačeným alergenům.
Ikea stahuje čokoládové produkty kvůli nevyznačeným alergenům.

Již dříve firma stáhla z prodeje čokolády CHOKLAD MÖRK 60 % a CHOKLAD MÖRK 70 %. Mohly by způsobit problémy lidem s alergií na mléko či lískové ořechy.

ČTK

České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší
České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší

V Česku máme jednu z nejdelších rodičovských vůbec. Matky dvou dětí stráví doma průměrně 6–8 let, přestože by se mnohdy chtěly vrátit do práce dříve. Jaké jsou u nás rozdíly v rodičovské oproti ostatním evropským zemím?