Úterý 22. září 2020svátek má Darina 25 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

IKEA stahuje z prodeje netopýří plášť, který může děti přiškrtit

Dětská kolekce Lattjo společnosti IKEA. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dětská kolekce Lattjo společnosti IKEA. | foto: IKEA

PRAHA IKEA vyzývá zákazníky, kteří mají doma netopýří plášť z kolekce Lattjo, aby ho okamžitě odstranili z dosahu dětí a přinesli zpět do obchodního domu IKEA, kde jim bude vrácena plná cena.

IKEA se rozhodla stáhnout z trhu netopýří plášť Lattjo poté, co obdržela zprávy o třech dětech, které měly následkem nošení pláště odřeniny a šrámy na krku. Když děti chtěly plášť sundat, suchý zip jim nešel snadno rozpojit.

V souvislosti s pláštěm nebyla hlášena žádná zranění, která by si vyžádala lékařské ošetření. Protože ale hrozí riziko přiškrcení dětí nebo zranění krku, rozhodla se IKEA preventivně tento výrobek stáhnout z trhu.

„IKEA zastává v oblasti bezpečnosti dětí nulovou toleranci rizik, a proto je pro nás nepřípustné, aby dětem při hraní hrozilo jakékoliv nebezpečí. Při prošetřování případů jsme zjistili, že plášť se v části kolem krku obtížně rozepíná. Ukazuje se, že budeme muset stanovit jednoznačné požadavky IKEA na typ suchých zipů, které budeme používat. Okamžitě jsme přistoupili k preventivnímu stažení výrobku z trhu, mezi následné kroky bude patřit zlepšení výrobku použitím přesně definovaného suchého zipu, což zvýší bezpečnost dětí,“ uvedla Cindy Andersen, manažerka Dětské IKEA.

Ve snaze nevystavovat žádné dítě bezpečnostnímu riziku, IKEA vyzývá všechny zákazníky, kteří mají netopýří plášť, aby ho okamžitě odstranili z dosahu dětí a přinesli ho zpět do obchodního domu IKEA, kde jim bude vrácena plná cena.

Netopýří plášť se prodával na všech trzích IKEA kromě Ruska a Indonésie od listopadu 2015.

Netopýří plášť mohou zákazníci vrátit do jakéhokoliv obchodního domu IKEA, kde jim bude vyplacena plná cena. V tomto případě není vyžadován doklad o zaplacení.

Vstoupili jsme do nové fáze destrukce Západu, říká exprezident Klaus

Václav Klaus je editorem sborníku Sebedestrukce Západu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Současný vývoj na Západě mění dlouhodobé tendence společnosti směrem k laxnosti a k podceňování ekonomické dimenze...

Voříšci Evropy. Češi mají slovanskou krev jen z jedné třetiny, říká vědec

Genetika rasové i národovecké mýty boří. „Z čistě genetického  hlediska je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Věda vyvrací dávné mýty o původu obyvatel Česka. A rasové a národovecké mýty obecně. V magazínu Víkend to vysvětluje...

Feťáci lásky stále hledají, ale nikdy nenajdou, říká párový terapeut Vojtko

Psycholog Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Lásku si často pleteme se zamilovaností, ale vztah je práce, která nikdy nekončí. „Tolerance není ten správný klíč ke...