18. srpna 2015 10:30 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

IKEA stahuje z prodeje noční lampičku, která poranila malého chlapce

Noční osvětlení Patrull stáhla IKEA z prodeje. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Noční osvětlení Patrull stáhla IKEA z prodeje. | foto: IKEA

PRAHA Nábytkářský řetězec IKEA stahuje z prodeje noční osvětlení do zásuvky ze své série Patrull. Podle firmy existuje riziko, že by tato lampička - určená hlavně do dětských pokojíků - mohla uživatelům způsobit elektrický šok.

IKEA vychází z případu poranění, které osvětlení způsobilo.

„Obdrželi jsme zprávu, v níž se hovoří o malém chlapci, který si hrál s nočním osvětlením Patrull. Když se snažil odstranit světlo ze zásuvky, kryt se uvolnil. Dítě dostalo elektrický šok a přivodilo si viditelná poranění na ruce,“ uvedla firma.

Řetězec tvrdí, že lampu znovu testoval. Podle jeho závěrů splňuje veškerou platnou legislativu i standardy. Přezkoumal také více než 600 těchto nočních osvětlení a všechna byla v pořádku.

Noční osvětlení Patrull IKEA prodává v Evropě a severní Americe od roku 2013.  Zákazníci, kteří si výrobek koupili, ho mají vrátit ho do jakéhokoli obchodního domu společnosti, kde jim budou v plné výši vrátí peníze.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz