30. července 2015 14:07 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Indický řetězec po letech otevřel slavnou Fantovu kavárnu na Hlavním nádraží

Zrekonstruovaná Fantova kavárna na pražském hlavním nádraží. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zrekonstruovaná Fantova kavárna na pražském hlavním nádraží. | foto: ČTK

PRAHA Kavárenský řetězec původem z Indie Café Coffee Day ve čtvrtek slavnostně zahájil provoz Fantovy kavárny na pražském Hlavním nádraží. Vrátí se do ní ruch po rekonstrukci secesní budovy, kterou v roce 2013 dokončila firma Grandi Stazioni. Pro Fantovu kavárnu pak dlouho hledala nájemce.

Kavárna původně sloužila jako odjezdová hala, později jako místo k posezení při čekání na vlak. Je charakteristická vysokou kupolí, jejíž stěny zdobí secesní motivy a sochy připomínající česká města, do nichž v době vzniku nádraží vedla dráha z Prahy.

Italská společnost Grandi Stazioni prostory hlavního nádraží opravuje od prosince 2006. 

Ve vstupní hale vystavěla nové odbavovací centrum, eskalátory, výtahy a řadu obchodů. Výměnou za rekonstrukci nádraží získala od Českých drah možnost budovu nádraží komerčně využívat po dobu 30 let.

Řetězec Café Coffee Day původem z Indie v roce 1996 založil první provozovnu ve městě Bangalore. 

Nyní má po celé Indii více než 1450 kaváren ve více než 200 městech. V Česku se zaměřuje především na obchodní centra. V hlavním městě má pobočky například v centrech Nový Smíchov a Galerie Harfa.

Fantova kavárna na Hlavním nádraží se znovu otevřela.
Zrekonstruovaná Fantova kavárna na pražském hlavním nádraží.
ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!