24. září 2009 12:24, aktualizováno  15:24 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

ING chystá v Česku velké propouštění, služby přesune do zahraničí

Logo finanční společnosti ING | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Logo finanční společnosti ING | foto: Reprofoto

PRAHA Společnost ING chystá v tuzemsku velkou restrukturalizaci, která by měla zasáhnout až několik stovek lidí. Česká pobočka ING zaměstnává zhruba 750 zaměstnanců. Firma také plánuje převést všechny podpůrné služby a servis do zahraničí.

Informaci dnes přinesl server iHNed.cz, který se odkazuje na zdroj blízký vedení společnosti. Mluvčí ING Alexandra Gjurič dnes ČTK řekla, že v rumunské Kluži bude zřízeno Centrum sdílených služeb s regionální působností. Důsledkem jeho zřízení bude propouštění.

Centrum bude mít podle mluvčí na starosti některé úkoly finančního
oddělení, IT a provozu. Služby, které jsou v přímém vztahu s obchodem a marketingem, zůstanou v jednotlivých zemích.

Management firmy očekává, že důsledkem zřízení Centra bude propouštění v dotčených odděleních a je připraven nabídnout odcházejícím zaměstnancům nadstandardní podporu, uvedla mluvčí.

Skupina ING

 ING je jedním z největších poskytovatelů finančních služeb v Evropě. Na český trh vstoupila v roce 1991 prostřednictvím ING Bank. V současnosti ING v Česku nabízí služby a produkty v oblasti korporátní i retailového bankovnictví, životního i penzijního pojištění a spoření, jakož i investování a správy aktiv.

V České republice je její součástí ING Bank, ING Pojišťovna, ING Penzijní fond, ING Invest Management nebo ING Real Estate

Důvodem vybudování Centra je racionalizace provozu v ING Insurance Střední Evropa, snížení nákladů jednotlivých zemí a využití výhod, které ING dává její obchodní síla v regionu. Mluvčí dodala, že centrum bude zahrnovat veškeré země regionu ING Střední Evropa, tedy ČR, Slovensko, Polsko, Maďarsko a Rumunsko.

První země, které přemístí svůj provoz, finance a IT do nového Centra, budou Česko a Slovensko. "Předpokládáme, že přesun bude zahájen ve čtvrtém čtvrtletí roku 2010. Tento krok nám umožní lépe řídit náklady, zvýšit naši konkurenceschopnost a vylepšit produktové portfolio ING ČR/SR," uvedla mluvčí.

Doplnila, že na klienty by neměly mít přesuny žádný dopad, protože
lidé, se kterými jsou v přímém kontaktu, zůstanou i nadále v ČR a na Slovensku. "Vím, že na regionální úrovni se vedou úvahy o založení centra sdílených služeb, do kterého by byly převedeny všechny podpůrné administrativní činnosti, takzvaný back office.

ING již v lednu oznámila, že v rámci restrukturalizace celé skupiny propustí 7000 zaměstnanců, tedy více než pět procent své celkové pracovní síly. Další plány redukce ohlásila ING v dubnu, kdy oznámila, že prodá deset až 15 svých firem v Evropě. V červenci pak oznámila, že se stáhne z 10 z 48 zemí, v kterých v současnosti působí. Gjurić tehdy uvedla, že ČR a Slovenska se plánovaný odchod společnosti netýká.

V červnu ING uvedla, že se chce zaměřit především na bankovní aktivity v zemích Beneluxu, v Polsku, Rumunsku a Turecku. V oblasti pojištění se zaměří zejména na důchodové a životní pojištění ve střední Evropě, Beneluxu, Asii, Spojených státech amerických a v Latinské Americe.

ČTK

Pronájem bytu 2+1 Kamenný újezd
Pronájem bytu 2+1 Kamenný újezd

Na Dolech, Kamenný Újezd, okres České Budějovice
12 200 Kč/měsíc