22. listopadu 2011 21:01 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Insolvenční správce Cupka čelí exekuci, Penta žádá jeho odchod

Insolvenční správce loterijní společnosti Sazka Josef Cupka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Insolvenční správce loterijní společnosti Sazka Josef Cupka | foto: ČTK

PRAHA Insolvenční správce Josef Cupka, jedna z klíčových postav prodeje loterijní firmy Sazka, čelí exekuci na svůj soukromý majetek. Důvodem je jeho předchozí angažmá ve funkci správce Harvardského průmyslového holdingu.

Informuje o tom Česká televize. Cupka má v exekuci, která trvá již zhruba rok, zablokovány veškeré nemovitosti. Soud ji podle likvidátora vyhlásil kvůli tomu, že po odchodu z funkce nevrátil holdingu originál klíčového dokumentu. Jde o smlouvu, na jejíž základě Viktor Kožený v minulosti z firmy vyvedl veškerý majetek.

ČTĚTE TAKÉ:

"Mám v ruce exekuci, která je platná, a trvám na tom, aby mi ty materiály vydal," řekl ČT likvidátor Harvardského průmyslového holdingu Zdeněk Častořál. Cupka ale odmítá, že by cokoliv nevrátil. "To není pravda. Co jsme měli dát, to jsme dali a máme potvrzeno od exekutora, že jsme mu předali přesně to, co je v rozhodnutí soudu," uvedl Cupka. Rozhodnutí sporu padne počátkem příštího roku.

Podle neúspěšného uchazeče o Sazku, společnosti Penta, kauza dokazuje, že by Cupka neměl setrvávat ve funkci insolvenčního správce.

Vše o kauze Sazka

Sazku od listopadu ovládá Sázková kancelář vlastněná společnostmi PPF a KKCG. Ty patří mezi největší věřitele Sazky. Ve výběrovém řízení ji získaly za 3,81 miliardy Kč. Cupka nyní připravuje vypořádání s věřiteli Sazky.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!