Neděle 5. července 2020Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje 13 °C polojasno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Inspekce odhalila obchod hrůzy, v potravinách řádila kolonie myší

Potravinářská inspekce uzavřela prodejnu Kubík v Pardubicích, která byla zamořena hlodavci. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Potravinářská inspekce uzavřela prodejnu Kubík v Pardubicích, která byla zamořena hlodavci. | foto: SZPI

PARDUBICE Živý hlodavec v chladícím boxu, myší zdechliny a trus po celém obchodě. Takový obrázek čekal Státní zemědělskou a potravinářskou inspekci při kontrole v prodejně Kubík v Pardubicích. Provozovatel ji musel ihned uzavřít. Zákazu se dočkala také vietnamská večerka v Plzni plná plísně a nepořádku.

Inspekce navštívila pardubickou prodejnu koncem září původně v pátrání po nebezpečných lihovinách. Objevila ale porušení hygieny tak závažné, že neprodleně nařídila zákaz prodeje.

Adresa prodejny Kubík v Pardubicích

Adresa prodejny Kubík v Pardubicích

„Inspektoři nalezli v prostorách prodejny několik živých a mrtvých hlodavců, myší trus a větší množství potravin se zjevnými známkami myšího požeru,“ informoval mluvčí inspekce Pavel Kopřiva.

Hlodavci si pochutnávali i na zásobách balených mléčných výrobků. Celkem bylo kontaminováno 36 jogurtů a kelímků se zakysanou smetanou.

Potravinářská inspekce zakázala prodej také v plzeňském obchodu s potravinami Than Cao Thi .

Potravinářská inspekce zakázala prodej také v plzeňském obchodu s potravinami Than Cao Thi .

„Dále inspekce zjistila přítomnost živého hlodavce v chladícím zařízení s uskladněnými mléčnými výrobky, hlodavci perforovaná balení čerstvého ovoce a zeleniny, mrtvé hlodavce a myší trus v přepravkách s pečivem a na podlaze prodejny,“ pokračuje mluvčí Kopřiva.

Uzavřena byla také prodejna potravin ve Slovanské ulici v Plzni. Obchod byl zamořen silným zápachem a plísní, ze stěn opadávala omítka a sociální zařízení byla „ve zcela nevyhovujícím stavu“.

Inspektoři 24. září zakázali prodej i v Plzni, provozovatel ale dal prostory do pořádku už za tři dny. Pokutám ale majitelé obchodů zřejmě neuniknou. O výše sankce se teprve rozhoduje.

Pizingerová: Mé těhotenství je jako příbalový leták, mám všechny symptomy

Vendula Pizingerová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Začátkem roku Vendula Pizingerová oslavila osmačtyřicítku a také zjistila, že čeká dítě. Těhotenství oznámila na...

Neurolog: Alzheimera a parkinsona může ovlivnit strava. Opatrně s mléčnými výrobky

Ostravský neurolog David Školoudík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jako jeden z mála na světě dokáže vyčíst z ultrazvukových snímků riziko Parkinsonovy, Alzheimerovy a dalších chorob....

KOMENTÁŘ: Rusko má problém. Vidíme do vaší ambasády, dala najevo BIS

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vypovězením diplomatů-špionů Andreje Končakova a Igora Rybakova formálně skončila ricinová aféra ruské ambasády. Ať si...

Víte, proč má smysl vybírat BIO potraviny?
Víte, proč má smysl vybírat BIO potraviny?

Skladba jídelníčku batolete je důležitější, než by se nám mohlo zdát. Právě v rané fázi života vznikají stravovací návyky, které budou dítě provázet do dospělosti.