3. dubna 2012 10:53 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Inspekce zadržela 20 tun zkaženého masa z Německa. Poslala jej zpět

ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ilustrační foto | foto: Státní veterinární správa ČR.

PRAHA Inspekce veterinární správy měla minulý týden "žně". Na Vysočině zajistila 20 863 kilogramů zkaženého kuřecího masa z Německa určeného do výroby. Maso páchlo a mělo nepřirozenou barvu, v pořádku nebylo ani označení palet. Celou zásilku vrátila inspekce zpět do Německa.

Nedostatky v prodeji masa objevili inspektoři  také v Libereckém kraji. Tady se prodávaly tepelně opracované masné výrobky s prošlou dobou použitelnosti. Celkem šlo o skoro 60 kilo uzenin a nebaleného uzeného masa. Případ inspekce dále šetří.

ČTĚTE DÁLE:

V Jihomoravském kraji zase příjemce neoznámil přijetí devíti zásilek výsekového masa z jiné země EU, konkrétně ze Slovenska. Šlo o zhruba 2000 kilo hovězího masa a masných výrobků. Mluvčí Státní veterinární správy Josef Duben potvrdil, že s příjemcem bylo zahájeno správní řízení o uložení pokuty.

Když u masa chybějí informace, jedná se o porušení zákona o potravinách

A na Vysočině zasahovala inspekce ještě jednou. Při kontrole řeznictví zjistila, že u prodávaného hovězího masa chybějí požadované informace, což se klasifikuje jako porušení zákona o potravinách. Zákazník totiž musí být informován o datu poražení, kategorii masa atd. I v tomto případě bude Krajská veterinární správa jednat o pokutě.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!