2. května 2011 16:55 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Inspekce zavřela Kaufland, kvůli trusu

Kaufland Praha (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kaufland Praha (ilustrační foto) | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

KOLÍN Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) dnes nechala uzavřít hypermarket Kaufland na ulici Benešova v Kolíně. Inspektoři nalezli v prostorách prodejny myší trus.

Informoval o tom Michal Spáčil z tiskového oddělení inspekce.

Čtěte více:

Podle Spáčila byl myší trus nalezen "na ploše prodejny i v regálech s balenými potravinami". "Některé obaly byly poškozené," podotkl mluvčí. Vedení společnosti Kaufland výsledky kontroly SZPI v kolínském hypermarketu překvapily.

"Ve všech našich prodejnách pravidelně každý měsíc provádíme deratizační kontroly. Poslední na této prodejně byla provedena 21. dubna a nedošlo při ní k žádnému zjištění," sdělil mluvčí hypermarketů Kaufland Michael Šperl.

Inspektoři do kolínské prodejny Kaufland znovu zamíří v úterý. "Pokud zjistí, že nedostatky byly odstraněny, bude poté prodejna opět otevřena," uvedl Spáčil. "Nyní podnikáme vše proto, aby mohla být prodejna buď ještě dnes nebo nejpozději v úterý ráno opět otevřena," podotkl Šperl.

Z obdobných důvodů uzavřel ve čtvrtek pražský inspektorát SZPI prodejnu Albert na Praze 9. V pátek povolil její otevření poté, co firma situaci napravila.

Lidovky.cz, ČTK

SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily
SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily

Pojďte s námi otestovat dětské sirupy od NutriFood a ochraňte tak své děti před náporem nemocí a proměnlivého podzimního počasí. Stačí se přihlásit v komentářích.