17. července 2013 15:11, aktualizováno  15:23 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Inspekce zavřela sklad cukru kvůli špíně, plísni a kalužím na podlaze

Ve skladu cukru byla špína, louže i plíseň. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ve skladu cukru byla špína, louže i plíseň. | foto: SZPI

BRNO Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) uzavřela ve Zvoleněvsi na Kladensku sklad společnosti VUC Services se surovinami pro výrobu potravin. Při úterní kontrole zjistila, že desítky palet s cukry ve vacích jsou vystaveny riziku kontaminace kvůli vlivům z vnějšího prostředí.

Sklad byl plný nečistot, plísně na stěnách, podlaha byla podmáčená a plná kaluží a také se zde skladovaly předměty nesouvisející s výrobou potravin, uvedl v tiskové zprávě mluvčí SZPI Pavel Kopřiva.

Na místě se nacházelo 350 tun cukru a 30 tun fruktózy za zhruba čtyři miliony korun, které měly být použity pro výrobu alkoholických a nealkoholických nápojů.

Ve skladu cukru byla špína, louže i plíseň.

Inspekce okamžitě zakázala užívat prostory ke skladování potravin a s provozovatelem zahájila správní řízení o uložení sankce. Cukr, který ve skladu byl a který inspekce zkontrolovala, byl v pořádku a lze jej využít k dalšímu zpracování.

Lidovky.cz, ČTK

České školství zaostává. Rozdíly mezi školami se prohlubují
České školství zaostává. Rozdíly mezi školami se prohlubují

V Česku máme jednu z nejdelších rodičovských vůbec. Matky dvou dětí stráví doma průměrně 6–8 let, přestože by se mnohdy chtěly vrátit do práce dříve. Jaké jsou u nás rozdíly v rodičovské oproti ostatním evropským zemím?