8. února 2011 16:09 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Intel se rozhodl, že nadále bude dodávat vadné čipy

Procesory Intel | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Procesory Intel | foto: IntelReprofoto

SAN FRANSISCO Americký Intel obnovil dodávky vadných čipových sad, aby v počítačích pracovaly spolu s jeho novými procesory. Podnik v noci na úterý uvedl, že tak reaguje na poptávku mezi výrobci počítačů, kteří budou čipové sady používat jen tam, kde by se vada neměla projevit.

Na začátku minulého týdne Intel oznámil, že objevil vadu v čipové sadě, která pracuje spolu s jeho procesory Sandy Bridge. Jejich dodávky odběratelům následně zastavil.

Intel předpokládá, že distribuci nové verze čipových sad Cougar Point spustí v polovině měsíce. Předtím uvedl, že dodávky opravených čipů obnoví až koncem února.

5% osobních počítačů s novým čipem zemře do tří let

Zhruba pěti procentům osobních počítačů s novými čipovými sadami se může stát, že během tříletého období selžou. Problém se týká výměny informací mezi pevným diskem a přehrávačem DVD.

Intel SSD

Vadné čipy Intel vypustí s podmínkami, za nichž fungují, dodal mluvčí podniku. Například mnohých laptopů, které využívají jen malé množství komunikačních portů, se problém nemusí dotknout.

"Vypadá to trochu otřesně, ale pravděpodobně to vypadá hůře, než jaké to je," reagoval analytik společnosti Wedbush. Funkci přístrojů by podle něj postup Intelu neměl poznamenat. Cena akcií Intelu se téměř nezměnila, zvýšila se o šest centů na 21,75 dolaru, napsala agentura Reuters.

Lidovky.cz, ČTK