31. května 2012 10:00 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Internet a psi jako standard. Restaurace bojují o zákazníky

Host v restauraci - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Host v restauraci - ilustrační foto | foto: Shutterstock

PRAHA Tuzemské restaurace v rámci konkurenčního boje rozšiřují služby a více vycházejí vstříc zákazníkům. Roste tak například počet podniků s bezdrátovým připojením k internetu nebo restaurací, kde neodmítnou zákazníky se psy.

Řekl to Jakub Šafránek z portálu Lunchtime, který služby v restauracích monitoruje. Za poslední rok v Praze přibylo 220 restaurací s bezdrátovým připojením Wi-Fi, v Brně se množství těchto zařízení zvýšilo o 93. Vyšší podíl restaurací s bezdrátovým připojením mají podle Lunchtime v Brně. Sítí Wi-Fi je v moravské metropoli vybaveno 77 procent provozoven.

Lunchtime

Služba Lunchtime.cz funguje od roku 2008. V její databázi je v současné době více než tři tisíce restaurací z 60 tuzemských měst, tedy zhruba třetina podniků v celém Česku.

Podniků přátelských k majitelům psů přibývá

Podobný růst zaznamenal portál Lunchtime také u restaurací, které se na internetu prezentují jako podniky přátelské k majitelům psů.

ČTĚTE TAKÉ:

"V naší databázi přibylo za loňský rok 241 pražských podniků, které vás neodmítnou se psem. V Brně je jich 83. V těchto městech to znamená dvoutřetinový nárůst a podobné je to i jinde v republice," uvedl Šafránek. Vysoký podíl podniků nakloněných psům je například v Kolíně, kde 19 ze 23 restaurací zapsaných u Lunchtime psy vítá.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Lidovky.cz, ČTK