2. července 2013 10:27 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Internetová legenda devadesátých let končí. Yahoo ruší AltaVistu

Vyhledávač AltaVista v roce 1999. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vyhledávač AltaVista v roce 1999. | foto: Reprofoto

SAN FRANCISCO Americká internetová společnost Yahoo příští pondělí ukončí provoz portálu AltaVista, který kdysi patřil k nejpopulárnějším internetovým vyhledávačům. Informoval o tom dnes internetový server BBC.

Společnost Yahoo získala portál AltaVista v rámci převzetí firmy Overture v roce 2003. AltaVista začal fungovat v roce 1995 a v jednu dobu patřil mezi nejoblíbenější vyhledávače. Po příchodu konkurenčního vyhledávače Google však postupně ustoupil do pozadí.

ČTĚTE TAKÉ:

Po ukončení provozu budou uživatelé snažící se vstoupit na portál AltaVista přesměrování na hlavní stránku společnosti Yahoo.

Lidovky.cz, ČTK

Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie
Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie

Státní zdravotní ústav (SZÚ) informoval o tom, že stravování ve školách je zastaralé a skladba jídelníčku neodpovídá současnému způsobu života. Ze studií vyplývá, že ve školních jídelnách děti nedostávají stravu, která by odpovídala doporučení výživových hodnot a liší se i gramáž porcí. Proč tomu tak je?

Najdete na Lidovky.cz