27. prosince 2016 14:24 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Internetovým obchodům v povánočních výprodejích rostou tržby

E-shop (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy E-shop (ilustrační foto). | foto: Shutterstock

Velké obchody, které po svátcích otevřely, nabízejí tradiční povánoční slevy. Už dříve začaly se slevami internetové obchody, zboží zlevňují řádově o desítky procent. Tržby podle nich rostou proti loňsku o desítky procent. Po Vánocích přetrvává zájem zákazníků například o mobilní telefony.

Loni byly hitem výprodejů televize, které tvořily polovinu obratu.

Například e-shop Kasa.cz zlevnil po Vánocích o desítky procent a proti loňsku eviduje desetiprocentní růst obratu, rostou i hodnoty objednávek. „Například u televizí evidujeme nárůst přes 40 procent, u notebooků více než 50 procent. Například automatické pračky nebo sušičky se prodávají o 100 procent více,“ sdělil produktový manažer portálu Petr Štursa.

I další internetový obchod Alza.cz začal se slevami hned po Štědrém dnu. „Slevy dosahují až 80 procent. Do nabídky jsme zahrnuli produkty napříč celým sortimentem, včetně vrácených dárků, o které je každoročně obrovský zájem,“ řekl ředitel marketingu Karel Kučera.

V Datartu budou výprodeje trvat do půlky ledna. Některé výrobky jsou zlevněné o více než 70 procent, v průměru je sleva 34 procent. „Procentuálně největší slevy nabízíme ve výprodejích na drobné produkty péče o tělo, konkrétně například holicí strojky se slevou 50 procent,“ řekla mluvčí Iva Pavlousková.

Z prodejen podle ní zmizely během několika hodin hry pro Playstation 4 za necelých 100 korun. Letos by meziročně měly stoupnout tržby obchodu ve výprodeji o více než pětinu.

Některé obchody spustí slevy později. Například internetový obchodník Rohlik.cz chystá výprodej na začátek příštího roku. „Výprodej máme naplánovaný na 2. ledna, rozsah bude záležet na aktuálních skladových zásobách. Ve slevě nabídneme zboží napříč sortimentem - tedy nejen potraviny, ale i drogerii, dětské zboží či zvířecí krmivo,“ řekla mluvčí Michala Gregorová.

ČTK