14. května 2014 15:37 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Investice za miliardy. Do průmyslové zóny Triangle míří korejský Nexen

Závod Panasonic v průmyslové zóně Triangle u Žatce v Ústeckém kraji. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Závod Panasonic v průmyslové zóně Triangle u Žatce v Ústeckém kraji. | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

ÚSTÍ NAD LABEM Do průmyslové zóny Triangle na Žatecku míří jihokorejský výrobce pneumatik Nexen. Informaci získala ČTK z podkladů pro zastupitele Ústeckého kraje, kteří na mimořádném zasedání schvalují prodej pozemku jihokorejské společnosti. V regionu s nejvyšší nezaměstnaností má Nexen vytvořit tisíc pracovních míst. Hodnota investice by měla být zhruba deset miliard korun.

Ústecký hejtman Oldřich Bubeníček (KSČM) už v úterý řekl, že "jednání s investorem jsou tak daleko, že si neumí představit, co by je ještě mohlo zastavit". Jméno firmy po dohodě s agenturou CzechInvest ale neuvedl.

ČTĚTE TAKÉ

Zastupitelé už loni v listopadu schválili pro velkého investora slevu na prodej pozemku. Cena by se měla pohybovat mezi 150 a 350 korunami za metr čtvereční, přičemž standardní cena v zóně Triangle je 400 korun za metr čtvereční. Krajské zastupitelstvo tak strategickému partnerovi vyšlo vstříc, protože váhal mezi investicí na severu Čech, v Moravskoslezském kraji nebo v Polsku.

Nexen dodává pneumatiky pro automobilky Hyundai a Kia, které mají výrobní závody v Česku a na Slovensku, a také pro modely vozů Škoda Octavia a Rapid.

Lidovky.cz, ČTK

Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky
Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky

Nemocnice v Pardubicích čelí dalšímu obvinění. Při porodu novorozence tamní personál včas neodhalil problém, který bylo možné vyřešit medikací. Dítě bude mít doživotní následky.