11. března 2011 8:46 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

iPad 2 se už prodává po internetu, do Česka přijde v březnu

iPad 2 od Applu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy iPad 2 od Applu | foto: Reuters

NEW YORK Americká firma Apple spustil internetový prodej svých nových počítačových tabletů iPad 2 v pátek v časných ranních hodinách, ještě před večerním uvedením do prodejen. Podnik ve čtvrtek uvedl, že si spotřebitelé budou moci začít kupovat iPad 2 na internetových stránkách Applu od čtyř hodin ráno newyorského času (10:00 SEČ).

Na koupi v obchodech si ale lidé budou muset počkat do 17 hodin téhož dne.

V tu dobu začnou prodávat iPad 2 i maloobchodní partneři Applu, kteří již prodávají první iPad, tedy řetězce Best Buy, Target a Wal-Mart Stores.

Zařízení bude také k dostání u operátorů AT&T a Verizon Wireless, napsal Reuters.

Obchod firmy Apple v New Yorku

V Česku bude iPad 2 na konci března

V Česku by měla být novinka dostupná na konci března; je mimo jiné o třetinu tenčí a má dvě kamery. Má dvoujádrový procesor a až devětkrát rychlejší grafickou kartu. Kameru bude mít vepředu i vzadu a lidé díky tomu budou moci nahrávat video a vést videohovory.

Přístroj půjde do prodeje za stejné ceny jako první iPady. Apple tak maří snahy rivalů prolomit její silnou pozici na trhu s tablety v rozvíjejícím se světě. Ceny iPadů začínají na 499 dolarech a konkurenční tablety s obdobnými funkcemi jsou o stovky dolarů dražší. Levnější přístroje se zase nedají s kvalitou iPadu srovnat, dodala agentura AP.

Lidovky.cz, ČTK