19. září 2012 16:25 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Nový iPhone se u nás začne prodávat 28. září. Nejlevnější za 17 tisíc

Nový iPhone 5 od Applu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nový iPhone 5 od Applu | foto: ČTK

PRAHA Prodej nového telefonu iPhone 5 od Apple v Česku začne o půlnoci na 28. září ve vybraných prodejnách Vodafonu a T-Mobilu. Zájemci si jej mohou objednat i v předprodeji u 11 internetových obchodníků. Vyplývá to z informací firem.

Třetí mobilní operátor Telefónica nový iPhone nebude, stejně jako předchozí verzi, přímo nabízet, protože se s firmou Apple nedohodl na podmínkách.

Zájemcům ale telefony sežene a těm, kteří si jej koupí prostřednictvím oficiálního distribučního kanálu, poskytne slevu z měsíčního vyúčtování.

T-Mobile začne iPhone 5 prodávat o půlnoci v pražské prodejně na Národní třídě, Vodafone jej nabídne v Praze na Václavském náměstí, v Brně na Masarykově ulici a v Ostravě ve Foru Nová Karolina. Operátoři zatím telefon nenabídli v předprodeji.

Předchozí model zlevní

Podle srovnávače cen Heureka.cz začíná cena iPhonu 5 v internetových obchodech na necelých 17 000 korun za verzi 16 GB. Podle počtu vyhledávání je zájem vyšší, než o loňský model 4S.

S nástupem iPhonu 5 obchodníci slibují zlevnění předchozího modelu. ten se nyní prodává v průměru za 16 300 korun. "V Electro Worldu připravujeme zvýhodněné nabídky starších modelů, již teď mohu prozradit, že nejprodávanější iPhone 4S 16GB nabídneme zákazníkům v akci za 13 999 Kč," uvedl manažer prodeje Electro Worldu Michal Navrátil. Electro World telefon nabídne v říjnu.

Některé objednávky dorazí se zpožděním

Operátoři budou mít podle neoficiálních informací při zahájení prodeje k dispozici řádově několik tisíc kusů telefonů. Další dodávky budou pravděpodobně nižší a dají se očekávat se zpožděním. Apple již oznámil, že kvůli vysokému zájmu část dosavadních objednávek uspokojí až v říjnu, i když prodej v USA začne tento pátek.

Apple představil nový model minulý týden. Model má větší displej a je zároveň tenčí i lehčí než předchozí verze. Ve Spojených státech bude přístroj od pátku k dispozici v 356 obchodech.

Lidovky.cz, ČTK