4. srpna 2011 18:27 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Italové provedli razii v ratingových agenturách

Sídlo mezinárodní agentury Moody's Investors Service | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sídlo mezinárodní agentury Moody's Investors Service | foto: Reuters

MILÁN/LONDÝN Italské úřady provedly razii v kancelářích mezinárodních ratingových agentur Standard & Poor's a Moody's Investors Service. Zajímají je především výkyvy cen italských akcií a dalších aktiv, které podle nich vykazují známky anomálie.

Úředníci podle agentury Reuters zabavovali dokumenty a zjišťují dopady práce agentur na trh. Moody's i S&P svou práci hájí, s úřady ale chtějí spolupracovat.

VÍCE O ITALSKÝCH POTÍŽÍCH

Vyšetřování zahájila prokuratura v jihoitalském městě Trani. Její šéf Carlo Maria Capistro řekl, že cílem vyšetřování je prověřit, zda ratingové agentury respektují regulaci platnou v Itálii. Capistro řekl, že dokumenty byly zabaveny už ve středu, a to v kancelářích agentur v Miláně.

Prokuratura zároveň požádala italský dohled nad finančním trhem Consob, aby poskytl dokumenty, z nichž bude patrné, že obě ratingové agentury jsou v Itálii řádně registrovány.

Křišťálová lupa 2011
ČTK, Lidovky.cz

Advantage Consulting, s.r.o.
MANAŽER LAKOVNY

Advantage Consulting, s.r.o.
Středočeský kraj
nabízený plat: 50 000 - 60 000 Kč