6. listopadu 2012 17:41 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

J&T a Snowhill se dohodly, Špindlerův Mlýn převezmou ještě letos

Špindlerův Mlýn, Krkonoše | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Špindlerův Mlýn, Krkonoše | foto: ČTK

SPINDLERŮV MLÝN Již od této sezony budou Skiareál Špindlerův Mlýn provozovat společně slovenská společnost Tatra Mountain Resorts (TMR) ze skupiny J&T a obchodní společnost SMMR, a.s, dceřiná společnost Snowhill. Největší české lyžařské středisko by firmy měly převzít 15. listopadu.

V tiskové zprávě to uvedla společnost TMR a informaci o uzavření smlouvy o pronájmu ČTK potvrdil i šéf představenstva skiareálu Libor Varhaník. Areál by firmy měly převzít 15. listopadu.

Skiareál

Majoritních 51 procent akcií ve Skiareálu vlastní ČSTV, Svaz lyžařů ČR má 36 procent a Tomáš Němec deset procent.

Během trvání dvacetileté nájemní smlouvy se noví nájemci zavázali investovat 800 milionů korun. Zahrnuje to výstavbu nových lanovek, sjezdových tratí a další infrastruktury. Součástí nájemní smlouvy je i opce na dalších 20 let. Areál jim pronajme ČSTV.

Ještě před několika dny se přitom zdálo, že ze společného podniku sejde. Snowhill gumárníka Tomáše Němce totiž smlouvy o pronájmu do daného termínu 31. října nepodepsal a TMR pak uvedla, že chce získat pronájem skiareálu od ČSTV i bez Snowhillu.

Nyní se ale situace opět změnila. "K samotnému předání areálu by mohlo dojít 15. listopadu 2012 a následně by již nic nebránilo k úspěšnému startu naší první sezony ve Skiareálu Špindlerův Mlýn," uvedl v tiskové zprávě předseda představenstva TMR Bohuš Hlavatý.

ČTĚTE TAKÉ:

Cílem je podle něj to, aby se Špindlerův Mlýn stal oblíbeným místem pro rodinnou dovolenou. "Naší vizí je totiž vrátit do Špindlerova Mlýna právě tuto cílovou skupinu," doplnil Hlavatý.

Obě společnosti mají krkonošské středisko získat společně prostřednictvím firmy Melida. šéf představenstva skiareálu Libor Varhaník řekl, že smlouva o pronájmu mezi skiareálem a Melidou byla podepsána dnes.

"Teď se podniknou kroky k tomu, aby ten areál byl předán do pronájmu," dodal. Podle předchozích informací o dohodě o pronájmu měl roční nájem od Melidy činit 43,8 milionu Kč.

Lidovky.cz, ČTK