5. června 2011 15:58 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

J&T chce od ČSTV koupit areál ve 'Špindlu'

Lanovka - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lanovka - ilustrační foto. | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

PRAHA Slovenská firma Tatry Mountain Resorts (TMR) podala Českému svazu tělesné výchovy (ČSTV) nabídku na koupi lyžařského areálu ve Špindlerově Mlýně. Předseda dozorčí rady společnosti TMR Igor Rattaj řekl, že pokud bude ČSTV prodávat v dražbě další areály, TMR o ně bude mít zájem.

Rattaj uvedl, že případné investice do koupě krkonošských lyžařských areálů by měly činit zhruba desetinásobek čistého zisku areálu Špindlerův Mlýn.

J&T

Společnost Tatry Mountain Resorts, do níž vyčlenila finanční skupina J&T aktivity v cestovním ruchu s výjimkou pětihvězdičkových hotelů, je největším subjektem v cestovním ruchu na Slovensku.

Vlastní a provozuje lyžařská střediska a hotely v Nízkých a Vysokých Tatrách. Lyžařské areály provozuje již přes 20 let.

Ten v roce 2009 podle účetní uzávěrky činil 26,7 milionu Kč.

Rattaj si prý dokáže představit finanční a kapitálový vstup s tím, že současní vlastníci ČSTV a Svaz lyžařů ČR zůstanou stejní, a TMR by navýšila kapitál na dobudování a modernizaci areálů.

TMR rovněž jedná o odkupu Státních lanových drah v Polsku (PKL).

Nyní prodej potvrdily polské železnice (PKP), které čekají na finanční ohodnocení PKL od svých poradců. TMR již předložila konkrétní nabídku a aktivně v této záležitosti jedná, uvedla firma.

Lidovky.cz, ČTK

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.