2. ledna 2012 11:08 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

J&T nabízí za krkonošské sjezdovky víc než PPF

Prezident Václav Klaus navštívil lyžařský areál Svatý Petr ve Špindlerově Mlýně a zalyžoval si na místní červené sjezdovce. Doprovázel ho ředitel areálu Jiří Beran (vpravo).  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Prezident Václav Klaus navštívil lyžařský areál Svatý Petr ve Špindlerově Mlýně a zalyžoval si na místní červené sjezdovce. Doprovázel ho ředitel areálu Jiří Beran (vpravo). | foto: ČTK

PRAHA Slovenská společnost Tatry Mountain Resorts (TMR) předložila těsně před koncem roku nabídku Svazu lyžařů (SLČR) na odkoupení jeho podílů v krkonošských lyžařských areálech ve Špindlerově Mlýně, Peci pod Sněžkou a Harrachově.

Nabídka je vyšší, než kolik před časem za areály nabídla PPF. Uvádí to týdeník Euro.

TMR, která je zčásti vlastněna finanční skupinou J&T, nabízí podle Eura lyžařskému svazu buď 195 milionů korun za jeho podíly ve všech třech krkonošských akciových společnostech nebo 156 milionů korun za akcie areálů ve Špindlerově Mlýně a Peci pod Sněžkou. Tedy vždy o milion korun více než SLČR nabídla finanční skupina PPF.

ČTĚTE TAKÉ:

"Kromě toho garantujeme Svazu lyžařů další plnění nad rámec kupní ceny, jako je finanční čtyřmilionová podpora po dobu deseti let na přípravu mladých talentů. A zároveň můžeme svazu nabídnout využití všech areálů, které provozujeme v Nízkých a Vysokých Tatrách," řekl týdeníku předseda dozorčí rady TMR Igor Rattaj.

Souboj o krkonošské areály se vede od loňského léta, kdy se jejich majoritní vlastník, Český svaz tělesné výchovy (ČSTV), dostal do finančních problémů a začal uvažovat o prodeji těchto aktiv.

ČSTV drží ve všech třech střediscích majoritu, SLČR je po něm druhým nejvýznamnějším akcionářem, navíc s možností předkupního práva v případě, že se ČSTV rozhodne firmy prodat. Ve špindlerovském Skiareálu ovládají lyžaři 35,5 procenta akcií, jejich podíl ve společnosti Ski Pec dosahuje 39,9 procenta a ve Sportovním areálu Harrachov 37,6 procenta akcií.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!