Pátek 15. ledna 2021svátek má Alice -5 °C sněžení Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Jágr se po krátké odmlce opět stal tváří znáčky Huawei. Člověk by se neměl vzdát své vášně, říká v reklamě

Hra kladenských hráčů bavila i majitele klubu Jaromíra Jágra. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hra kladenských hráčů bavila i majitele klubu Jaromíra Jágra. | foto:  Michal Růžička, MAFRA

PRAHA Hokejista Jaromír Jágr se opět stal tváří značky Huawei. S čínskou firmou se spojil po více než roce. Láká na seberozvoj a příběhy.

„Spolu s Huawei chceme ukázat, že by se člověk neměl vzdát svojí vášně a dodat tak lidem odvahu a sílu překonávat překážky,“ říká sedmačtyřicetiletý hokejista v tiskové zprávě společnosti Huawei a dodává, že když spadnete, musíte vstát a zkusit to znovu. „Není důležité jak tvrdé rány dostáváte, ale jak se nimi umíte vypořádat,“ říká Jágr.

Majitel a hráč extraligového hokejového klubu Rytíři Kladno se s čínským gigantem spojil už v roce 2013, kdy tím získal peníze právě pro svůj klub. A ještě loni v červnu natočil pro firmu spot. V prosinci 2018 však mluvčí Rytířů Kladno Vít Heral serveru Lidovky.cz sdělil, že už Jágr tváří značky není, smlouva mezi nestárnoucí legendou a firmou skončila.

Utkání Česka s Norskem sledoval i hokejista Jaromír Jágr (druhý zprava).
Zemana doprovodili i zleva finančník Pavel Tykač a hokejista Jaromír Jágr.

Nyní se ale zdá, že se čínský gigant k nejúspěšnějšímu českému hokejistovi vrátil.

Před firmou Huawei v prosinci loňského roku varoval Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB). A to konkrétně před používáním softwaru i hardwaru této značky. Nebezpečí však nehrozilo běžným uživatelům, nýbrž systémům zařazeným do kritické informační infrastruktury nebo významným informačních systémům.

Sám Jágr obdržel během státního svátku 28. října letošního roku na Pražském hradě z rukou prezidenta Miloše Zemana státní vyznamenání. Konkrétně šlo o  medaili Za zásluhy I. stupně – za zásluhy o stát v oblasti sportu.

Tým China Golden Dragon

Jágrův vztah k Číně je navenek optimistický. V dubnu letošního roku doprovázel prezidenta Miloše Zemana na jeho cestě do této asijské země. Dokonce se stal tváří zimních olympijských her v Číně v roce 2022, jak napsal v loňském roce Deník N.

I díky Jágrově návštěvě v Asii došlo v rámci česko-čínských vztahů k dlouhodobé spolupráci mezi Čínou a českým hokejem. Ta má trvat právě do roku 2022. Tým širší čínské hokejové reprezentace, pod názvem China Golden Dragon, v současné době hraje třetí nejvyšší českou soutěž. Přičemž o ubytování i zázemí týmu se stará právě Jágrovo Kladno.

Souboj českých stálic. Je větší octavia o tolik lepší než menší scala?

Srovnávací test Škody Octavie a Scaly | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Na počátku byla temnota. Pak bůh řekl budiž octavia. A byla. A viděl, že octavia je dobrá... ale že by to chtělo ještě...

Pýchu dnes nazýváme zdravým sebevědomím, promlouvá k lidem profesor Kašparů

Lékař, psychiatr, vysokoškolský profesor a řeckokatolický kněz Jaroslav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedm hlavních hříchů jsme si přejmenovali. Z neřestí jsme vytvořili ctnosti, a tak se možná není čemu divit, že se...

Jako žena jsem byla ve Vatikánu poněkud výrazná, vzpomíná farářka Kopecká

Martina Viktorie Kopecká, farářka Církve československé husitské | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Svým vzhledem působí rozruch na mnoha místech, dokonce i ve Vatikánu. Je mladá, krásná a hlavně progresivní. Život...