27. července 2016 14:35 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Jak se skrývá tajemný Kodiaq? Nové SUV od Škody Auto pečlivě střídá maskování

Nová Škoda Kodiaq střídá maskování. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nová Škoda Kodiaq střídá maskování. | foto: Škoda Auto

MLADÁ BOLESLAV V únoru tohoto roku se o názvu Kodiaq ještě mluvilo neoficiálně, na autosalonu v Ženevě ještě nové SUV od Škody Auto vystupovalo jako VisionS. Nyní je již očekávaný model v podstatě hotový, ale česká automobilka jej skrývá pod samolepicí ochranou.

Cílem cyklistického závodu Tour de France, jehož je Škoda Auto partnerem, tak projel Kodiaq v červenočerném maskování. Testovací jízdy, které firma sama nafotila, pak auto absolvovalo v kombinaci černé a bílé barvy.

Nová Škoda Kodiaq střídá maskování.
Nová Škoda Kodiaq střídá maskování.

Jde o logickou propagační hru automobilky z Mladé Boleslavi, která si od nového, až sedmimístného modelu hodně slibuje. Prodávat jej začne na začátku příštího roku. Vůz bude jezdit s hybridním motorem se slibovanou spotřebou 1,9 litrů benzinu na 100 kilometrů.

Kodiaq naváže na menší SUV Yeti, které automobilka vyrábí. V jejím závodě v Kvasinách bude Škoda zároveň vyrábět jiné SUV od jiné značky koncernu Volkswagen - Seat Ateca.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz