Sobota 28. března 2020svátek má Soňa 15 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

KORB: Výsledková sezona je bez překvapení

Newyorská burza (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Newyorská burza (ilustrační foto). | foto: Reuters

Úvod minulého týdne na akciových trzích patřil mírně nejistému vývoji, když hospodářské výsledky bankovních titulů v USA prokázaly sice solidní údaje, ale bez výraznějšího pozitivního překvapení.

Tituly Bank of America nebo Citigroup po výsledcích ztrácely, ale banky převážně investičního charakteru JPMorgan Chase nebo Goldman Sachs naopak po výsledcích posílily.

Mimo bankovní sektor pak investoři sledovali vývoj hospodaření Intelu, který i díky pozdní orientaci na tablety a chytré telefony zaznamenal pokles tržeb. Výsledky minulého týdne pak uzavřela společnost General Electric, která představila silné hospodářské údaje a prorůstový výhled.

Pokud lze hodnotit globální a oborové „rozkročení“ společnosti jako vypovídající indikátor stavu globální ekonomiky, pak budoucí výhled nabízí v jistém smyslu optimistický scénář.

Tento týden bude z hlediska výsledků zaměřen předevšímna technologická odvětví, výsledky představí společnosti Google, IBM, Microsoft nebo Apple Inc. Zvláště společnost Apple je výrazně sledována, jelikož její tržní kapitalizace (tržní cena násobená počtem vydaných akcií) ji řadí mezi největší společnosti na světě dle tohoto ukazatele (469 mld. dolarů, při ceně akcií 500 dolarů za kus). Společnost představí výsledky ve středu po uzavření trhů v USA.

Doma mezi nejsledovanější události patřily informace o Erste Group Bank, jejíž akcie atakovaly cenové úrovně u 690 Kč, aby se aktuálně titul obchodoval za 625 Kč. Důvod pro pokles se našel v odpisu tzv. goodwillu v hodnotě 300 mil., což se negativně odrazí na celkové úrovni čistého zisku za rok 2012 a zřejmě povede ke snížení předpokládané dividendy.

Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Slovenský kriminální psycholog Ondrej Kubík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Psi z množírny z útulku. V bezpečí. Fenky Rózu a Mašličku MF DNES předala do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....

Otestovali jsme: Obstála kosmetika pro nejmenší Nivea Baby?
Otestovali jsme: Obstála kosmetika pro nejmenší Nivea Baby?

Dvacet maminek mělo možnost vyzkoušet šetrnou kosmetiku od Nivea Baby, která je určena těm nejmenším do 3 let. Jak dětem vyhovoval micelární gel a krém proti opruzeninám? A sáhly by maminky po této kosmetice znovu?

Najdete na Lidovky.cz