10. srpna 2012 7:48 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Jančura má zpoždění. Do Německa pojede o rok později

Vlak společnosti RegioJet. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vlak společnosti RegioJet. | foto: ČTK

PRAHA Firma RegioJet ze skupiny Student Agency místo roku 2013 jedná s německými drahami Deutsche Bahn (DB) o vstupu na linku Hamburk - Praha až na rok 2014. Důvody prodloužení žádná ze stran neuvedla. Německý dopravce už požádal České dráhy, zda by nemohly na frekventované trati jezdit ještě o rok déle.

Jednání s ČD Mladé frontě Dnes potvrdil mluvčí DB Heiner Spannuth. "O budoucím provozování linky jednáme exkluzivně s RegioJetem. Ale také jednáme s ČD o roce 2014," dodal.

ČTĚTE TAKÉ:


Mluvčí ČD Petr Šťáhlavský deníku řekl, že České dráhy byly ze strany DB osloveny s nabídkou provozovat společně linku Praha - Drážďany - Berlín - Hamburk o rok déle.

MfD uvedla, že oznámení o spolupráci DB a RegioJetu bylo na konci dubna překvapením. Mluvčí RegioJetu Aleš Ondrůj nevidí v ročním posunu problém.

"Finalizují se smluvní dokumenty, a jakmile to bude možné, budou oficiálně zveřejněny veškeré detaily včetně data startu, jízdních řádů nebo vozidel," doplnil.

Lidovky.cz, ČTK

Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie
Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie

Státní zdravotní ústav (SZÚ) informoval o tom, že stravování ve školách je zastaralé a skladba jídelníčku neodpovídá současnému způsobu života. Ze studií vyplývá, že ve školních jídelnách děti nedostávají stravu, která by odpovídala doporučení výživových hodnot a liší se i gramáž porcí. Proč tomu tak je?

Najdete na Lidovky.cz