Středa 29. ledna 2020svátek má Zdislava 4 °C oblačno Předplatné LN
2. května 2019 12:51 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Jančura změnil strukturu holdingu Student Agency. Letenky oddělil od autobusů a vlaků

Společnost Student Agency si pořídila 45 autobusů Irizar i8. Na snímku majitel... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Společnost Student Agency si pořídila 45 autobusů Irizar i8. Na snímku majitel... | foto:  Petr Topič, MAFRA

Brno  Podnikatel Radim Jančura od 1. května změnil strukturu společností v holdingu Student Agency. Do nově založené komanditní firmy Student Agency Travel začlenil prodej letenek, zájezdů a zahraničních pobytů. V existující komanditní společnosti Student Agency nechal dopravní aktivity, tedy autobusy a vlaky. Pod tuto společnost ve struktuře spadají i akciové společnosti RegioJet, jedna v Česku, druhá na Slovensku. Samostatnou akciovkou spadající přímo pod holding je RegioJet UK, která bude mít na starosti provoz vlaků v Ústeckém kraji.

Důvodem oddělení cestovních služeb a dopravy je rozvoj aktivit v dopravě a větší transparentnost hospodaření vůči bankám i veřejnosti. „Je potřeba jasně oddělit jednotlivé činnosti. Komanditní společnost Student Agency se bude nově věnovat výhradně činnostem spojeným s dopravou. Jedná se o provozování autobusové dopravy pod značkou RegioJet a o provoz prodejního a rezervačního systému pro autobusovou a vlakovou dopravu,“ uvedl mluvčí firmy Aleš Ondrůj. Výhledově by se měla společnost přejmenovat na RegioJet Bus. Pod touto značkou už autobusy jezdí.

Místo růžových uniforem si stevardky a stevardi oblékli plavky. RegioJet chce...
Radim Jančura s autobusem své společnosti RegioJet.

Česká společnost RegioJet zajišťuje provoz komerčních vlaků v Česku a mezinárodních linek na Slovensko a do Rakouska. Slovenský RegioJet zajišťuje provoz autobusů na Slovensku a linek ze Slovenska do Rakouska a Maďarska a provoz vlaků na státem objednávané lince z Bratislavy do Komárna.

Nově vzniklá společnosti RegioJet UK vznikla kvůli tomu, aby se oddělil provoz vlaků v Česku na objednávku kraje od komerčních.

Vzhledem k tomu, že od letošního prosince začne Jančura provozovat vlaky na objednávku krajů či státu i v Česku, začne také zveřejňovat hospodářské výsledky za železniční dopravu, tedy za českou firmu RegioJet, čtvrtletně. Za první čtvrtletí se meziročně zvýšily tržby o desetinu na 330 milionů korun a zisk činil 18 milionů korun, což je výsledek meziročně o 87 milionů korun lepší.

Podle Ondrůje chce být RegioJet ve střední Evropě, kde se železnice postupně liberalizuje, dostatečně silný a finančně stabilní, aby obstál v konkurenci nejen Českých drah, ale i dalších dopravců, jako jsou například rakouské ÖBB.

Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Ranč Zorro pedofilního milionáře Jeffreyho Epsteina v poušti v Novém Mexiku,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Až patnáct procent mladých žen trápí záhadná nemoc. Lékaři si s ní nevědí rady

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Syndrom PCOS výrazně komplikuje početí. Problémy s ním trápí stále více Čechů. Některé rodiny pořízení potomka příliš...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...