9. ledna 2018 10:34 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Japonské akcie uzavřely nejvýše za 26 let, burzu podpořily zisky z USA

Japonské akcie ve středu rostly a uzavřely nejvýše za 26 let. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Japonské akcie ve středu rostly a uzavřely nejvýše za 26 let. | foto: ČTK

TOKIO Japonské akcie v úterý rostly a uzavřely nejvýše za 26 let. Tokijskou burzu podpořily zisky v USA během svátků v Japonsku a růst oděvní firmy Fast Retailing v reakci na údaje o prosincovém prodeji. Hlavní index Nikkei stoupl o 0,6 procenta na 23 849,99 bodu, nejvýše od listopadu 1991, napsala agentura Reuters.

Na nová maxima posílil i širší index Topix. Ten zpevnil o půl procenta na 1889,29 bodu, nejvýše od června 1991.

Akcie Fast Reatiling posílily o 1,2 procenta. Firma uvedla, že prodej v jejích obchodech Uniqlo otevřených nejméně rok v Japonsku vzrostl v prosinci meziročně o 18,1 procenta. Fast Reatiling měl největší podíl na úterním růstu indexu Nikkei.

Japonský Nikkei index stoupl nejvýše od listopadu 1991.

Japonský Nikkei index stoupl nejvýše od listopadu 1991.

Dařilo se také firmám dodávajícím zařízení pro výrobu čipů a výrobcům elektronických součástek. Akcie Tokyo Electron posílily o 1,7 procenta a TDK o 0,9 procenta.

Japonský trh byl kvůli státnímu svátku v pondělí uzavřený.

Akcie ve Spojených státech od počátku letošního roku posilují a hlavní index Dow Jones minulý týden poprvé překročil hranici 25 000 bodů. Akciím pomáhá řada silných statistických zpráv z celého světa a schválení daňové reformy v USA.

ČTK