1. března 2018 16:53 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Jawa představila nový retro motocykl se čtyřdobým motorem

Jawa 350 Special na mezinárodním veletrhu motocyklů, čtyřkolek a příslušenství... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jawa 350 Special na mezinárodním veletrhu motocyklů, čtyřkolek a příslušenství... | foto: ČTK

PRAHA Týnecká Jawa Moto vytvořila ze své loňské novinky, čtyřdobé třistapadesátky, stylový cafe racer s retro kapotáží, novými výfuky a sedlem. Cena v Číně vyráběné Jawy 350 DOHC Special proti výchozímu modelu přitom stoupla o 20 000 Kč na 119 000 korun. Vyplývá to z údajů výrobce na ve čtvrtek zahájené výstavě Motocykl.

Na stánku Jawy, která patří do skupiny Jihostroj, je k vidění i loňská novinka, čtyřdobá šestistovka Vintage. Stroj o výkonu 36 kW s elektrickým startérem dokáže jet až 160 km/h. Jeho cena začíná na 179 830 Kč.

Své novinky na Motosalonu představují i další značky, jako je napříkllad Triumph, Ducati, Harley-Davidson, Norton, Honda nebo MV Agusta. K vidění je i elektromotocykl od jediného českého výrobce Kuberg.

Součástí výstavy je i přehlídka přestaveb Bohemian Custom Bike nebo doprovodný program, v rámci kterého proběhne například vystoupení kaskadérů.

Jawa 350 Special na mezinárodním veletrhu motocyklů, čtyřkolek a příslušenství...
Jawa 350 Special na mezinárodním veletrhu motocyklů, čtyřkolek a příslušenství...

Pražská výstava na holešovickém výstavišti letos změnila termín a koná se týden před konkurenčním veletrhem Motosalon, který letos proběhne v Brně. V liché roky se koná v Praze a dosud tak soupeřily dvě stejně zaměřené akce v jednom termínu v tom samém městě. Vstupenka na Motocykl stojí 150 Kč a je otevřený od 10:00 do 19:00 hodin, v neděli pak do 17:00.

ČTK

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?