18. ledna 2011 16:47 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Je to můj obývák, chlubil se Hušák. Teď dává od O2 Areny ruce pryč

Ředitel Sazky Aleš Hušák při otevření Sazka Areny, dnešní O2 Areny. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ředitel Sazky Aleš Hušák při otevření Sazka Areny, dnešní O2 Areny. | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

PRAHA Když se O2 Arena otevírala, chlubil se generální ředitel Sazky Aleš Hušák tím, že je jako jeho obývací pokoj. Teď jakékoliv spojení mezi halou a Sazkou popírá.

"O2 Arena nikdy nebyla a není v majetku Sazky," řekl překvapivě v pondělí večer v pořadu České televize Události, komentáře Hušák.

ČTĚTE TAKÉ:

Hušák připomněl, že vysočanská hala, bývalá Sazka Arena, patří společnosti Bestsport, která spadá pod občanské sdružení Zelený ostrov. Hušák tvrdí, že neexistuje jakákoliv vazba mezi Sazkou a Zeleným ostrovem. Akciová společnost Sazka je největším věřitelem Bestsportu.

PAMĚTNÍ DESKA NA O2 ARÉNĚ, KTEROU HUŠÁK NECHAL NA VLASTNÍ NÁKLADY ZHOTOVIT:

Vzkaz Aleše Hušáka.

Hušák se distancuje i od toho, že by Sazka O2 Arenu postavila. "My jsme Vysočanskou halu nepostavili, postavil ji Bestsport, on byl příjemcem veškerých peněz a on investoval," dodal Hušák.

Opravdu tedy neexistuje žádné provázání mezi O2 Arenou a Sazkou? "Sazka pouze poskytuje prostředky z výtěžků na splácení areny," přiznává Hušák.

  • FAKTA:

  • O2 Arena patří občanskému sdružení Zelený ostrov
  • Zelený ostrov si kupuje O2 Arenu na leasing od společnosti Bestsport a splácí ji
  • Bestsport O2 Arenu provozuje a platí za ni sdružení Zelený ostrov
  • Zelený ostrov je sdružení akcionářů Sazky (sportovních sdružení)
  • Aleš Hušák je předseda představenstva akciové společnosti Sazka, zároveň místopředsedou představenstva společnosti Bestsport

Zajímavé je, že při slavnostním otevírání Sazka Areny byl Aleš Hušák hlavní postavou. On předával pomyslný klíč atletce Daně Zátopkové, on zaplatil pamětní desku.

Ředitel Sazky navíc potvrdil, že se dlouhodobě jedná o prodeji O2 Areny. "Zvažují se asi tři nabídky a bude záležet na tom, jaké ty konečné budou,nebo jestli vůbec padnou. Pokud ano, tak my budeme vlastníkům doporučovat arenu prodat," řekl Hušák. Kdo má o O2 Arenu zájem, ale nechtěl prozradit.

ČTĚTE TAKÉ:

"Děkujeme všem, kteří se nebáli přijít do našeho obývacího pokoje," řekl v roce 2004 při slavnostním otevírání tehdy ještě Sazka Areny Hušák a předával pomyslný klíč atletce Daně Zátopkové.

"My jsme svoji práci udělali, teď je řada na vás. Držte se, kluci," přál zase hokejové reprezentaci v Sazce.

Michaela Těšínská

Autor

Michaela Těšínskámichaela.kabatova@lidovky.czČlánky

VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty
VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty

Pudink v hrníčku je klasika, zkuste z něj ale vykouzlit ještě větší dobroty. Co třeba tříbarevnou bábovku, koláčky v zapékací misce anebo dort, kterým okouzlíte na každé dětské oslavě.