19. října 2009 9:54 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Jeden z největších prodejců letenek - GTS Travel - přišel o licenci

Se společností ukončil kvůli dluhům spolupráci i autobusový dopravce Eurolines. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Se společností ukončil kvůli dluhům spolupráci i autobusový dopravce Eurolines. | foto: ROBYN BECKLidové noviny

PRAHA Cestovní kancelář GTS Travel přišla o licenci, která jí umožňuje vydávat letenky. Licenci jí odebralo Mezinárodní sdružení leteckých dopravců (IATA) poté, co firma neuhradila částky v řádu několika set tisíc korun. Se společností od října ukončil spolupráci i autobusový dopravce Eurolines, jehož jízdenky firma prodávala.

S informací přišly jako první Hospodářské noviny (HN). Zástupci GTS Travel se k tomu nechtěli vyjádřit.

"Jednotlivé pobočky GTS Travel dosud nesplatily své závazky, a proto jsou prohlášeny za neschopné splácet. IATA zároveň požaduje okamžité vyúčtování a uhrazení dlužných částek," stojí ve zprávě IATA, kterou rozeslala členským leteckým společnostem a kterou mají HN k dispozici.

GTS Travel

GTS Travel na českém trhu působí již 18 let. Kromě letenek a jízdenek nabízí pobytů po celém světě, studijní a jazykové pobyty v zahraničí, pracovní programy, středozemní a zaoceánské plavby a různé specializované programy.

Jak se však HN přesvědčily, letenky i v pátek šlo na pobočkách GTS Travel bez problémů objednat. Společnost bez licence totiž situaci řeší prostřednictvím partnerských firem.

Se společností ukončil kvůli dluhům spolupráci i autobusový dopravce Eurolines. "Od konce září s GTS Travel nespolupracujeme z důvodu neuhrazených pohledávek za dva měsíce," řekla HN prokuristka Eurolines Pavla Lauermanová.